Samolot Ryanair

i

Autor: Ryanair / materiały prasowe Samolot Ryanair

podróże

Gdzie Polacy najchętniej latali na wakacje? W Warszawie popularne były te kraje

2023-10-04 18:57

Irlandzkie linie lotnicze Ryanair pokazały dane dotyczące najchętniej wybieranych kierunków lotów przez Polaków w ostatnie wakacje. Jak się okazuje, podróżnicy z naszego kraju najczęściej wybierali się do Hiszpanii, Włoch, Grecji i Chorwacji. Szczególnie popularny był jeden kraj, do którego podróżni odlatywali z warszawskich lotnisk.

Jak poinformował przewoźnik, powołując się na dane systemu rezerwacyjnego obejmującego termin od 1 lipca do 30 września, do Hiszpanii podróżowało 27 proc. osób, do Włoch - 19 proc., a Grecji - 15 proc. Na czwartym miejscu znalazła się Chorwacja - 10 proc.

- Podczas wakacji 2023 wiele lotów odbywało się do słonecznej Hiszpanii, która stanowiła 27 proc. wszystkich wyjazdów wakacyjnych. Szczególnie popularnym kierunkiem było Alicante, do którego Polacy udawali się najczęściej z lotnisk Warszawa-Chopin i Warszawa-Modlin - podano.

Jak dodano, Alicante było również najczęstszym wyborem z lotnisk w Krakowie i Łodzi. W tym roku popularna była również Girona, do której latano głównie z Wrocławia i Poznania.

Popularne były też Włochy

Według danych Ryanair w sezonie wakacyjnym polscy turyści wybierający się do Włoch najchętniej latali do Bari, głównie z lotniska w Krakowie. W przypadku Grecji były to Saloniki i wyspa Korfu. Podróż do chorwackiego Zadaru wybierali przede wszystkim turyści z Poznania i Warszawy-Modlina.

- Dużą popularnością podczas tegorocznych wakacji cieszyły się również takie kraje jak Czarnogóra i Bułgaria. Zarówno Podgorica, jak i Burgas były chętnie wybierane przez mieszkańców Krakowa - podał przewoźnik.

Lotnisko w Modlinie bez bezpośredniego połączenia kolejowego. Jest przełom!

Rośnie zainteresowanie Bułgarią

Alicja Wójcik-Gołębiowska z Ryanaira zwróciła uwagę na rosnące zainteresowanie Bułgarią i Czarnogórą. - Wzrost zainteresowania kierunkami typowo letnimi obserwujemy również w okresie jesienno-zimowym, dlatego w naszej ofercie na zimę znalazło się wiele słonecznych kierunków, takich jak uwielbiane przez Polaków Alicante, Wyspy Kanaryjskie czy malownicze Bari - przekazała.

Irlandzki Ryanair z siedzibą w Dublinie operuje w Polsce na 13 lotniskach - m.in. Lotnisku Chopina, w Modlinie, Krakowie, Katowicach.

Dyniowy ogród w Warszawie - zobacz zdjęcia:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE