"Fotowspomnenia" wracają! Pomóż stworzyć Społeczne Archiwum Łazienek Królewskich!

2021-04-26 14:33
Rok 1927; autor: Antoni Kiełkiewicz, ze zbiorów Elżbiety Kiełkiewicz-Korenc
Autor: Społeczne Archiwum Łazienek Królewskich

Podziel się swoimi wspomnieniami z Łazienek Królewskich i pomóż stworzyć ich społeczne archiwum! Muzealnicy zachęcają do nadsyłania skanów zdjęć zrobionych w Łazienkach, które pozwalają odkryć historię parku, okiem jego odwiedzających. A to często całe pokolenia rodzin. To druga edycja projektu, która nieco różni się od poprzedniej.

Wspomnienia z Łazienek Królewskich poszukiwane! Ruszyła druga edycja projektu "Fotowspomnienia", dzięki któremu powstaje Społeczne Archiwum Łazienek. Chodzi o to, by przesyłać skany zrobionych tam starych zdjęć, co pozwala obserwować, jak wraz z upływem czasu zmieniał się nie tylko sam park, ale i odwiedzający go ludzie.

- Klarują nam się wątki tematyczne. Jeden z nich, to przemiany w modzie, które widać na zdjęciach. Te spacery do Łazienek, niedzielne, świąteczne - to była okazja, żeby założyć nowy płaszcz czy sukienkę. Czasem moda pomaga nam datować zdjęcia - mówi koordynatorka projektu Jolanta Żubrowska.

Mięso ze zwierząt VS mięso z roślin [TEST] | ESKA XD - Fit vlog #21

Tym razem oprócz fotografii można przesyłać skany wszelkich dokumentów i pamiątek związanych z Łazienkami, takich jak ulotki, pocztówki czy mapy. Żubrowska dodaje, że wszystkie nadesłane do tej pory materiały pokazują, że Łazienki są miejscem ukochanym przez spacerowiczów i łączącym całe pokolenia.

- Ten projekt pomaga nam, historykom, historykom sztuki, spojrzeć na Łazienki Królewskie okiem prywatnym, innym niż my mamy. Do Łazienek wracają całe pokolenia, dziadkowie przyprowadzają tu wnuki, a sami wcześniej przychodzili na randki. Ludzie na zdjęciach, to są ludzie szczęśliwi, uśmiechnięci - dodaje Żubrowska.

Więcej informacji oraz instrukcję jak przesłać materiały, znajdują się na stronie internetowej projektu.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Sonda
Co zrobisz, kiedy "to wszystko się już skończy"?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE