Fotoradary na moście Poniatowskiego zdewastowane! Co grozi sprawcom?

2021-05-24 16:12
Ktoś zdewastował fotoradary na moście Poniatowskiego
Autor: materiały prasowe Ktoś zdewastował fotoradary na moście Poniatowskiego

Chodzi o dwa urządzenia z sześciu. Jedno oblano farbą, a w drugim zaklejono kamerę. To w praktyce uniemożliwia filmowanie kierowców przekraczających prędkość na moście. Miasto już przystąpiło do czyszczenia urządzeń, które wśród warszawiaków budzą skrajne emocje. Mimo że jeszcze nawet nie zostały włączone. Co grozi za zniszczenie urządzeń?

Raport z anteny 24.05, godz.10

Jeszcze nie zaczęły działać, a już są zdewastowane

Najpierw nie wszystkim spodobał się ich wygląd, a w miniony weekend zdewastowano dwa fotoradary na moście Poniatowskiego. Ktoś postanowił oblać urządzenie farbą, a nawet zakleić taśmą kamerę. - Chuligani pomazali jeden z fotoradarów farbą, na drugim coś poprzyklejali. Daliśmy znać wykonawcy. Urządzenia zostaną umyte, a potem będą pełnić swoją funkcję - mówi Jakub Dybalski z Zarządu Dróg Miejskich.

Pierwsze efekty ustawienia kamer na moście już są. - Po montażu fotoradarów, mimo że nie są jeszcze włączone, kierowcy zdjęli nogę z gazu. Wreszcie można spokojnie jechać rowerem, nie bojąc się potrącenia czy innej tragedii. Wcześniej samochody rozpędzały się na tym odcinku do 100 km/h. Teraz to się zmienia. Taki był cel ustawienia fotoradarów. Dobrze, że wreszcie są  - mówi Jan Mencwel z miasto Jest Nasze.

Już w najbliższych dniach fotoradary zostaną przekazane do krajowego systemu monitoringu KANART, a na przełomie maja i czerwca zaczną robić zdjęcia piratom drogowym.

Czytaj także: Spadł z mostu Poniatowskiego na plażę Poniatówkę. Tragiczny wypadek w stolicy

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE