Fort Wola. Byliśmy na otwarciu! Darmowe pączki, przekąski i wiele atrakcji

2023-02-18 20:10

Na otwarcie Fortu Wola czekała ogromna grupa warszawiaków. W tłusty czwartek galeria handlowa ponownie rozpoczęła swoje działanie. Było naprawdę gorąco, kolorowo i tłumnie. Darmowe pączki, przekąski i moc atrakcji czekały na każdego, kto zdecydował się odwiedzić to miejsce w pierwszym dniu jego ponownego działania.

Fort Wola otwarty

Fort Wola przy ul. Połczyńskiej 4 zaistniał w świadomości mieszkańców miasta w 2001 roku. Ówcześnie galeria handlowa cieszyła się ogromną popularnością, ale jej świetność podupadła, a czołówka najpopularniejszych miejsc na zakupy w mieście bardzo się zmieniła. Między innymi z tej przyczyny w 2017 roku podjęto decyzję o zamknięciu centrum. Teraz jednak dawny blask handlowego giganta rozbłysnął po raz kolejny.

Fort Wola ponownie rozpoczyna działanie w wielkim stylu. Od kilku lat budynek ten stał całkowicie opuszczony i jedynie rozmawiano o jego przebudowie. W końcu słowa wcielono w czyny i do dyspozycji warszawiaków powróciła kultowa galeria handlowa. Nie mogło nas zabraknąć na jej otwarciu. Sprawdziliśmy dla was, na jakie atrakcje mogli liczyć goście Fortu Wola w pierwszym dniu jego działania i co czeka na nich w weekend.

Czytaj także: Fort Wola. Data i godzina otwarcia nowego centrum handlowego

Fort Wola: wielkie otwarcie galerii handlowej

16 lutego 2023 roku, w tłusty czwartek, nastąpiło otwarcie Fortu Wola. Sprawdziliśmy, co czekało na zgromadzonych gości. Galeria od wielu dni zapowiadała w swoich social mediach liczne atrakcje.

Już przy wjeździe do obiektu można było zauważyć, że zainteresowanych nie brakuje. Fort Wola dysponuje parkingiem podziemnym i zewnętrznym. Chociaż oba są zdecydowanie rozległe, to na jednym i drugim nie brakowało samochodów, a znalezienie miejsca było wyzwaniem dla kierowców.

Galeria handlowa rozpoczęła pracę o 10, natomiast mieszczący się w niej Kaufland wystartował o 8 rano. W sklepie od samego rana były tłumy, podobnie w całej reszcie Fortu Wola. Już przed godziną otwarcia sklepów, ludzie ustawiali się w długich kolejkach do tych, które wydawały im się najbardziej atrakcyjne, np. Deelz i HalfPrice. Konferansjerzy zachęcali do korzystania z innych atrakcji.

Z uwagi na to, że Fort Wola został otwarty w tłusty czwartek, na pierwszych gości obiektu czekały darmowe pączki (w ilości aż 4000 sztuk), stoisko z darmową watą cukrową i popcornem. Poza tym, ku uciesze szczególnie najmłodszych, były również balony. 

Z pewnością ciemną stroną tego wydarzenia były... wszechobecne zamieszanie i słabe oznakowanie atrakcji. Darmowe pączki czy kawę trudno było znaleźć, ludzie pytali siebie nawzajem o takie punkty i w rezultacie błądzili po centrum handlowym. Nie każdy również otrzymał balonika, z tego samego powodu - nie do końca było jasne, gdzie są one rozdawane. Stosunkowo niewielka liczba hostess i hostów nie poprawiała sytuacji.

Dni pełne atrakcji. 16-18.02 początek działania Fortu Wola

Pierwszego dnia działania galerii wiele rzeczy przygotowano właśnie z myślą o dzieciach. Rodzice mogli sprawić pociechom radość nie tylko w postaci słodkich przekąsek, ale również takich atrakcji, jak: gry i animacje prowadzone na zielonej scenie, malowanie twarzy, skręcanie zwierzątek z balonów oraz kreatywnych warsztatów.

Dla dorosłych natomiast dostępne były: pokaz kulinarny prowadzony przez znanego kucharza Davida Gaboriauda – znanego m.in. z występów w Dzień Dobry TVN, warsztaty tworzenia treści na platformie TikTok, kreatywne warsztaty modyfikacji ubrań, a z czasem dostępna ma być równieżfotobudnka 360 do robienia ciekawych selfie.

Fort Wola wiele z opisanych wyżej atrakcji będzie oferował swoim gościom przez cały pierwszy weekend działania. Być może nie darmowe pączki, ale zniżki na zakupy, promocje, możliwość wygrania różnych nagród, to wszystko będzie możliwe przez cały najbliższy weekend.

Kulinarna odsłona Fortu Wola

Wszystko w Forcie Wola pachniało nowością i przyciągało wzrok kolorowymi balonami i industrialnymi elementami wnętrza. Dla głodnych wrażeń kulinarnych poza pokazem Davida Gaboriauda przygotowano wiele punktów gastronomicznych, w których można było odpocząć i zjeść pyszności ze wszystkich kuchni świata.

W dniach 16-18.02 przed galerią handlową stoją 4 foodtrucki, w których każdy może znaleźć coś dla siebie. Do wyboru są:

 • Wehikuł Smaku – oferujący burgery
 • Fabryka Frytek – w której zakupić można 4 rodzaje frytek i finger foody – takie jak serki, papryczki, kurczaki i owoce morza.
 • Tacos La Fiesta – z kuchnią meksykańską
 • Pierożki Dim Sum 

Fort Wola przygotował również rozmaite oferty promocyjne dla swoich pierwszych gości, z którymi bez wątpienia warto się zapoznać jeszcze przed wizytą w centrum handlowym.

Co znajdziemy w Forcie Wola?

Fort Wola, jak wiele innych galerii handlowych w Warszawie, będzie służył warszawiakom chcącym zrobić zakupy stacjonarne. Na terenie galerii działają takie sklepy, jak:

 • Kaufland,
 • House,
 • Cropp,
 • Sinsay,
 • Rossmann,
 • HalfPrice,
 • CCC,
 • Hebe,
 • Empik,
 • Deelz,
 • Maxi ZOO.

Kaufland otwarty jest w poniedziałki-soboty od 7:00 do 22:00, zaś w niedziele handlowe od 09:00 do 20:00. Reszta sklepów w Forcie Wola działać będzie w poniedziałki-soboty od 10:00 do 21:00, a w handlowe niedziele od 10:00 do 21:00.

W galerii są też liczne lokale handlowe, usługowe i gastronomiczne, a ta lista nie jest zamknięta. Wiele miejsc wciąż czeka na swoją premierę. Z czasem znacznie się powiększy. To dopiero początek zupełnie nowej historii.

Czytaj także: Fort Wola powraca już w czwartek. Wiemy, co będzie się działo na otwarciu

Dlaczego wybieracie targ, a nie centrum handlowe? SONDA
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE