WOŚP konferencja

i

Autor: YouTube / WOŚP

Finał WOŚP 2023. Jurek Owsiak podał, ile pieniędzy zebrano na walkę z sepsą

2023-01-30 15:15

31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się w niedzielę, 29 stycznia. Dzień później przedstawiciele fundacji zwołali konferencję prasową, aby podsumować zbiórkę. Jej wyniki są naprawdę imponujące.

Choć tegoroczny finał jest już za nami, WOŚP nie przestaje grać. Jak przekazano w czasie konferencji, fundacji udało się zebrać zawrotną sumę.

Czytaj również: Ile zarabia Jurek Owsiak? Szef WOŚP nie kryje się z tą informacją

Finał WOŚP 2023 - ile pieniędzy zebrano?

- Zakończyliśmy nasz finał deklarowaną kwotą 154 606 764 zł, a kwota zaksięgowana na koncie to 22 625 503 zł. To będzie ogromne liczenie i do momentu, kiedy kwota deklarowana będzie zgodna z kwotą w banku, będziemy podawali codziennie stan konta, a później czekamy na oficjalne ogłoszenie, ile zebraliśmy. Niech to będzie niespodzianka dla wszystkich, którzy nas wspierali i obserwowali finał - powiedział Jurek Owsiak.

- Jeśli mielibyśmy zebrać tylko tę kwotę deklarowaną, to już możemy powiedzieć, że finał przeszedł wspaniale, za co dziękowaliśmy cały czas wszystkim - dodał.

Owsiak zaznaczył, że był to bardzo spokojny dzień. Nie odnotowano żadnych zdarzeń, które wpłynęłyby na to, w jaki sposób przebiegała zbiórka i jak ludzie się bawili.

Przypomniał również, że aukcje na Allegro nadal trwają (do 12 lutego), więc chętni wciąż mogą licytować i dokładać się do walki z sepsą. Deklarowana kwota z samych licytacji to już ponad 13 milionów złotych.

Pełne rozliczenie zbiórki odbędzie się 31 marca.

Rafał Trzaskowski w studiu WOŚP. Owsiak przyjął go w szkockiej spódnicy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE