Filmowcy zatarasowali drogę przed żłobkiem. Wściekli rodzice wezwali Straż Miejską

2022-10-12 11:37

Ciężarówki ekipy filmowej stanęły tuż przed żłobkiem na ulicy Rybińskiego w Warszawie. Rodzice z dziećmi musieli lawirować między pojazdami, by wejść do środka. Straż Miejska ustaliła, że filmowcy nie mieli żadnych pozwoleń na parkownie w tym miejscu.

Wielkie pojazdy na małej ulicy

Ulica Rybińskiego, przy której mieści się przedszkole nr 212, to krótka i wąska arteria. Ze względu na bezpieczeństwo dzieci, duże pojazdy nie powinny się tam w ogóle pojawiać. Zignorowała to ekipa filmowców, która rozstawiła swoje auta przed samym wejściem do placówki. Na jezdni i przyległym chodniku zaparkowało kilka samochodów, w tym ciężarówka i auto dostawcze. Filmowcy zupełnie zatarasowali przejazd i przejście jedną stroną ulicy. By wejść na teren żłobka, odprowadzający dzieci rodzice zmuszeni byli przemykać między samochodami. Wychodzący byli zaś zupełnie niewidoczni dla nadjeżdżających. Tymczasem kierowcy z ekipy zniknęli. W końcu wściekli rodzice zadzwonili po straż miejską.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Ekipa ukarana mandatami i obciążona kosztem wezwania lawety

Strażnicy, którzy przybyli na ul. Rybińskiego szybko ustalili, że ekipa filmowa nie miała zgody na zajęcie pasa drogowego, a postój w tym miejscu wprowadzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Funkcjonariusze nie zamierzali czekać na winnych i wezwali na holownik przystosowany do usuwania ciężarówek. Do czasu jego przybycia, kierowali ruchem w niebezpiecznym miejscu. Po chwili pojawili się kierowcy niebezpiecznie zaparkowanych pojazdów i szef filmowców, więc holownik mógł zostać odwołany. Nie znaczy to jednak, że sprawcy zamieszania nie ponieśli konsekwencji. Kierowcy źle zaparkowanych pojazdów zapłacą za wezwanie lawety. Poza tym ukarano ich wysokimi mandatami.

Filmowcy zastawiający ulice to stały problem Żoliborza

Żoliborz często jest tłem zdjęć do filmów czy seriali kręconych w Warszawie, gdyż oferuje wyjątkowo dobre plenery. Niestety to, co dobre dla filmowców, jest utrapieniem dla mieszkańców. Kierowcy ciężarówek ekip zastawiają wąskie ulice nie przejmując się tym, że powodują utrudnienia. Nie odstraszają ich nawet mandaty, które okazują się niewielkim wydatkiem dla wytwórni z dużym budżetem.

Kilogramy błota i piachu, tumany kurzu. Tak wyglądają ulice na Pradze. Winna budowa osiedla?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE