Festiwal Afrykamera: Sprawdź listę filmów i ceny biletów do kina

2022-09-30 12:47
Afrykamera 2022: Sprawdź listę filmów i ceny biletów do kina
Autor: pexels.com, Afrykamera Afrykamera 2022: Sprawdź listę filmów i ceny biletów do kina

W weekend rusza festiwal Afrykamera 2022. To największe w Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenie poświęcone kulturze afrykańskiej. Tegoroczna edycja to kino artystyczne i gatunkowe, spotkania i debaty o przyszłości Afryki, warsztaty muzyczne i taneczne, market afrykański i koncerty. Sprawdź do kiedy potrwa Afrykamera w Warszawie i ile kosztują bilety.

Afrykamera 2022

Festiwal odbędzie się w między 30 września a 9 października w warszawskiej Kinotece oraz w ostatnich dniach października na platformie VOD.Warszawa.

Czytaj także: Rekordowo wysoka inflacja w Polsce. GUS podaje najnowsze dane

Program filmowy festiwalu skupia się wokół dwóch wątków tematycznych „Africa mon amour” – to miłosne spojrzenie na kontynent, który będzie mówił o miłości między ludźmi, do kontynentu i kraju, w którym mieszkają. Pokazane zostaną najlepszy filmy roku w Afryce – produkcję somalijską "Żona grabarza" Khadara Ayderusa Ahmeda i afrykańską odpowiedź na klasykę kina azjatyckiego "Spragnieni miłości" Amila Shivji (prod. Zanzibar / Tanzania).

Drugi wątek tematyczny festiwalu to „Korzenie muzyki”. Widzowie zobaczą dokumenty o gwiazdach takich nurtów muzycznych jak afrobeat, rumba, morna, np. „Królowie Rumby” Alana Brainra oraz dokument biograficzny „Cesária Évora” w reżyserii Any Sofii Fonseca. O sławnej pieśniarce pochodzącej z Wysp Zielonego Przylądka.

Pojawi się też wątek afrofuturyzmu, do którego nawiązuje projekt plakatu tegorocznego festiwalu, autorstwa Honoraty Karapudy. Pokazany zostanie m.in. klasyk si-fi z 1974 r. „Space is the Place” w reżyserii Johna Coney’a.

Afrykamera 2022: Imprezy towarzyszące

W ramach wydarzeń towarzyszących zaplanowano koncerty prezentujące afrykańską scenę muzyczną – „AFreaks by AfryKamera”. 1 października w klubie DZIK wystąpią: francusko-południowoafrykański zespół Montparnasse Musique, szwajcarski producent Daniel Jakob, znany jako Dejot oraz Dubokaj, duet Lua Preta oraz kolektyw didżejski pod nazwą Laboratortio Tropical Crew.

Więcej informacji na temat festiwalu i koncertów znajduje się na stronie afrykamera.pl.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE