Ferrari, Lamborghini czy Bentley! Odwiedź wyjątkową wystawę Ikony motoryzacji

i

Autor: mat. partnera Ferrari, Lamborghini czy Bentley! Odwiedź wyjątkową wystawę "Ikony motoryzacji"

Ferrari, Lamborghini czy Bentley! Odwiedź wyjątkową wystawę "Ikony motoryzacji"

2021-12-21 15:57

Takich samochodów nie zobaczysz na drodze! Zdarza się, że migną lewym pasem, nie dając czasu, by się im przyjrzeć. Stąd właśnie wystawa "Ikony Motoryzacji"! Przyjdź do Fabryki Norblina i dowiedz się więcej o ekskluzywnych pojazdach!

Wystawa „Ikony motoryzacji” jest pierwszą edycją planowanego corocznego cyklu prezentacji samochodów - wybitnymi dzieł techniki i designu. Jej celem jest przedstawienie aut ważnych w rozwoju motoryzacji, w większości rzadko widywanych i trudno dostępnych. Będzie można zobaczyć nowoczesne auta z ostatnich dekad, ale też kilka eksponatów z lat 60. XX w.

Zgromadzone pojazdy reprezentują różne segmenty i etapy rozwojowe. - Nacisk kładziemy na samochód sportowy – typ najsilniej przemawiający do emocji, atrakcyjny wizualnie, budowany z myślą o dostarczaniu przyjemności jazdy i poczucia prestiżu. Sprzyjający doskonaleniu kierowców w sztuce prowadzenia, a w kategoriach ewolucji technicznej będący poligonem testowym nowych, ambitnych rozwiązań. W ramach tego typu reprezentowane są najważniejsze kraje-producenci: tradycyjne i stale obecne, jak Włochy, Niemcy i Wielka Brytania, ustępująca im na tym obszarze Francja, Stany Zjednoczone ze swą specyfiką rozumienia i projektowania aut sportowych oraz Japonia, która od lat 90. dołączyła do ścisłej czołówki - informują organizatorzy.

Czytaj także: Warszawiacy nie wymieniają "kopciuchów" - tracą szansę na zwrot kosztów!

W ramach samochodów sportowych rozróżniamy egzotyczne superauta, których osiągi, czar emocjonalny i ekspresja przeważają nad walorami użytkowymi, Gran Turismo, czyli mocne i komfortowe samochody do pokonywania z klasą długich dystansów oraz mniejsze, lżejszego kalibru auta sportowe, wyróżniające się zwinnością i czuciem prowadzenia. Wystawę uzupełniają pojazdy nie zaliczane do sportowych, ale charakterystyczne, powszechnie kojarzone, istotne dla rozwoju designu lub z innych względów ważne w historii samochodu.

Eksponaty wystawy „Ikony motoryzacji” plasują się na różnych etapach rozwoju nowoczesnej motoryzacji. Pokazują wzbogacanie samochodu o kolejne technologie, takie jak turbodoładowanie, napęd na 4 koła, robotyzacja zmiany biegów, nowe tworzywa i materiały. Ilustrują wzrost osiągów – łatwo zauważyć, jak nawet mniej elitarne spośród tych najnowszych dorównują w tym zakresie pojazdom z najwyższej półki z lat 80. lub 90.. Nie oznacza to, że są pod każdym względem lepsze. W pewnych dziedzinach postęp jest bezdyskusyjny – przykładem wydajność silników, sztywność nadwozi, hamulce i światła. Jednak miłośnicy dawniejszych aut słusznie wskażą ich inne przewagi: w zakresie czucia i przyjemności prowadzenia, bezpośrednich reakcji, łatwości poruszania się malowniczymi wąskimi drogami, a nawet cech tak obiektywnych, jak widoczność z miejsca kierowcy.

Czytaj także: Warszawa: komunikacja miejska w ŚWIĘTA i NOWY ROK - jak kursują autobusy, tramwaje i metro?

Na wystawie zostaną zaprezentowane pojazdy nowe i starsze w przekonaniu, że samochody z różnych lat warto oglądać i poznawać jako świadectwa swoich czasów, nie sugerując się porównywaniem liczbowych parametrów. Przekrój zebranych dzieł z dziejów ambitnej motoryzacji jest tak dobrany, by dawać kompletny obraz przemian w technice i stylu samochodu sportowego – aż po modele najnowsze, jedyne lub jedne z pierwszych w Polsce.

QUIZ. Skąd pochodzi ten wybitny Polak? Odpowiedź na ostatnie pytanie nie da ci zasnąć

Pytanie 1 z 10
Gdzie urodził się Robert Lewandowski?

„Ikony motoryzacji” - W skrócie

  • Wydarzenie o tematyce motoryzacyjnej w życiu kulturalnym Warszawy
  • Fascynujące modele Ferrari, Lamborghini, Porsche, Maserati, Bentleya, Aston Martina i innych czołowych marek zebrane w jednym miejscu
  • Ponad 50 samochodów – od kultowych dzieł sprzed kilku dekad po najnowsze superauta oszałamiające mocą i osiągami
  • Efektowna ekspozycja, prezentacje multimedialne, zdjęcia i opisy aut

Z szarości miejskiej zimy prosto w krąg światła, koloru, dźwięku i ekspresji samochodowego designu!

Wystawa będzie dostępna od 15 grudnia do 31 marca w warszawskiej Fabryce Norblina przy ul. Żelaznej 51/53. Więcej informacji >>TUTAJ<<.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Trzy nowe samochody elektryczne dla siedleckich instytucji
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE