Egzamin ósmoklasisty 2023

Egzamin ósmoklasisty 2023. Co było na języku angielskim? [PYTANIA, ARKUSZE]

2023-05-25 13:02

Egzamin ósmoklasisty 2023 zakończył się testem z wybranego języka obcego. Znaczna większość zarówno polskich, jak i ukraińskich uczniów wybrała język angielski, dlatego też sprawdziliśmy, na jakie pytania musieli dziś odpowiedzieć. Co było na arkuszach?

Egzamin ósmoklasisty 2023 - język angielski i inne języki obce

Egzamin z języka obcego rozpoczął się w czwartek o godz. 9:00. Trwał 90 minut. Dla uczniów, którym przysługuje dostosowanie warunków przeprowadzania egzaminu, np. dla uczniów z dysleksją, mógł być przedłużony do 135 minut.

Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik po zakończeniu egzaminu przekazał PAP, że przebiegł on spokojnie.

Czytaj również: Egzamin ósmoklasisty 2023. Co było na matematyce? [PYTANIA, ARKUSZE, ODPOWIEDZI]

Egzamin ósmoklasisty jest trzydniowy. W pierwszym dniu uczniowie pisali test z języka polskiego, w drugim – z matematyki, w trzecim – z wybranego języka obcego nowożytnego. Do egzaminu przystąpiło ok. 502,8 tys. uczniów VIII klas szkół podstawowych w całym kraju, a także ok. 14,5 tys. uczniów będących obywatelami Ukrainy.

Jak podała CKE, największa grupa ósmoklasistów - 97,8 proc. - zadeklarowała przystąpienie do egzaminu z języka angielskiego. Drugim najczęściej wybieranym językiem jest język niemiecki. Do egzaminu z tego języka przystąpiło 1,9 proc. uczniów VIII klasy szkoły podstawowej. Do egzaminu z pozostałych języków obcych (tj. francuskiego, hiszpańskiego, rosyjskiego i włoskiego) przystąpiło łącznie 0,3 proc. ósmoklasistów.

Spośród obywateli Ukrainy największa grupa - 73 proc. - zadeklarowała przystąpienie do egzaminu z języka angielskiego. Drugim najczęściej wybieranym językiem jest język rosyjski. Do egzaminu z tego języka przystąpiło 25,9 proc. uczniów obywateli Ukrainy. Do egzaminu z pozostałych języków obcych (tj. francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego i włoskiego) przystąpiło łącznie 1,1 proc. spośród wszystkich zgłoszonych uczniów obywateli Ukrainy.

Czytaj również: Egzamin ósmoklasisty 2023. Co było na języku polskim? [PYTANIA, ARKUSZE, ODPOWIEDZI]

Egzamin ósmoklasisty 2023 - co było? Arkusz z języka angielskiego

Roksana Węgiel pojawi się na festiwalu w TV. Do tej pory tego nie mówiła!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE