Dziwne nazwy ulic w Warszawie - zaskoczą każdego przechodnia!

2022-05-05 14:48

Czy na Przytulnej jest przytulnie? Gdzie zbierają się fani Freddiego Mercury'ego? Jaka jest historia posagu 7 panien? Zajrzyjcie do naszej galerii z dziwnymi nazwami warszawskich ulic i poznajcie odpowiedzi.

W warszawie jest prawie 5200 nazwanych ulic, rond, placów i skwerów. Najczęściej noszą imiona sławnych postaci (tych rzeczywistych i fkicyjnych), miejsc, kierunków czy wydarzeń. Uważni spacerowicze natkną się również na nazwy dość nietypowe, niekiedy śmieszne lub zastanawiające. W gąszczu stołecznej infrastruktury można znaleźć między innymi tajemniczą ulicę Czarodzieja, nawiązującą do piosenki ulicę Pamiętajcie o ogrodach czy przerażającą Dziwożony. Rozsiane po wszystkich dzielnicach miasta zaskakują każdego, oprócz - rzecz jasna - mieszkańców :) Wybraliśmy te, które naszym zdaniem noszą najciekawsze nazwy. Zajrzyjcie do naszej galerii!

Autostradą A1 gnał na złamanie karku. Zapłacił za to wysoką cenę
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE