Dziki na ulicach stolicy. Niebezpiecznych sytuacji jest coraz więcej!

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Dziki na ulicach stolicy. Niebezpiecznych sytuacji jest coraz więcej!

2022-06-22 9:37

Dzikie zwierzęta takie jak łosie i dziki coraz częściej przemierzają ulice stolicy i okolicznych miast. Zwierzęta ruszają w poszukiwaniu wody i posiłków, które w mieście są łatwo dostępne. Niestety, stanowią poważne zagrożenie dla ludzi, zwłaszcza jeśli zostaną rozwścieczone.

Od 9 marca do 31 maja w Wawrze „dokonano redukcji” dziewięciu dzików – napisała dyrektorka koordynatora ds. zielonej Warszawy Magdalena Młochowska w odpowiedzi na interpelację radnego Pawła Lecha. „Aktualnie trwa ponowna analiza zgłoszeń mieszkańców i instytucji, w sprawie zagrożenia - na terenach zurbanizowanych m.st. Warszawy, spowodowanego przez dziki. Po zakończeniu procedury przygotowawczej, która ma na celu skoordynowanie działań służb odpowiadających za bezpieczeństwo mieszkańców Warszawy oraz obiektów położonych w jej granicach administracyjnych, zostaną podjęte działania zmierzające do likwidacji zagrożenia ze strony dzików na terenie m.st. Warszawy” – dodała dyrektorka-koordynatorka.

Spotkałeś dzika? Sprawdź jak się zachować?

Dzik jest dziki, dzik jest zły... Nie zawsze! Pamiętaj, że zwierzęta leśne również odczuwają strach. W kontaktach z nimi należy zachować ostrożność. Jeśli posiadasz psa, koniecznie trzymaj go z daleka, na smyczy, bo może zostać poważnie poturbowany jeśli zaatakuje dzika. Podczas spotkania oko w oko:

  • Zachowaj dystans
  • Nie prowokuj zwierzęcia
  • Nie karm dzików

Możesz spróbować przepłoszyć zwierzę ze swojej posesji przy pomocy głośnych dźwięków. Obecność nieproszonego gościa należy zgłosić straży miejskiej.

Z jakich miast pochodzą gwiazdy?

Pytanie 1 z 11
Gdzie mieszka Marcin Miller?
Krzysztof Gawkowski: Cenę paliwa można obniżyć o ponad złotówkę
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE