Dyspensa w kościele odwołana. Za co będziemy mieć grzech?

2020-06-01 11:57 AD
Dyspensa w kościele odwołana. Za co będziemy mieć grzech?
Autor: Canva.com

IV etap odmrażania gospodarki zdjął z nas wiele obowiązków. Nie musimy już zakładać maseczki jeśli udajemy się tylko na spacer. W sklepach nie ma potrzeby zakładania rękawiczek, jeśli zdezynfekujemy przed wejściem dłonie. Możemy również wybrać się do ZOO lub kościoła. Dyspensa w kościele został odwołana. Za co będziemy mieć grzech? Sprawdźcie na ESKA.pl Warszawa

Dyspensa w kościele odwołana. Za co będziemy mieć grzech? Z uwagi na złagodzone rygory na czas epidemii, odwołuję dyspensę z dnia 26 marca 2020 r. Wracamy do zwykłych zasad, obowiązujących w prawie kościelnym, na mocy których od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy św. zwolnione są osoby w podeszłym wieku, osoby z objawami infekcji lub mające wskazania władz sanitarnych (na przykład pozostające w kwarantannie) oraz osoby sprawujące opiekę nad chorymi i niepełnosprawnymi, co w niektórych przypadkach uniemożliwia im udział w niedzielnej Eucharystii - informuje kard. Kazimierz Nycz. Obecne możliwości pozwalają już na planowanie - nawet jeszcze przed wakacjami - w porozumieniu z rodzicami dzieci i młodzieży - uroczystości bierzmowania i Komunii św. W parafiach możliwa też jest praca z grupami duszpasterskimi, do czego z serca zachęcam zarówno duchownych jak i świeckich - dodaje.

Źródło: WSP

Koronawirus w kościele - jakie obowiązują zasady?

Już teraz wszyscy wierni mogą brać udział w nabożeństwach. W kościele nie obowiązuje limit osób, zachować muszą natomiast odpowiedni dystans. Niektóre parafie zdecydowały się na zwiększenie liczby mszy niedzielnych, by każdy wierzący mógł przynajmniej raz w tygodniu brać udział we wspólnej modlitwie.

Dzień Dziecka. Morawiecki PO DOMOWEMU czyta dzieciom. Ten wiersz zna każdy Polak

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.