Dyrektor Łazienek Królewskich śmiertelnie chory. Pracownicy zbierają pieniądze na leczenie

2020-11-26 16:36 STAN

Wsparcie potrzebne od zaraz - i to spore, bo trzeba zebrać około miliona złotych. Dyrektor muzeum Łazienki Królewskie, profesor Zbigniew Wawer, jest śmiertelnie chory. Pracownicy postanowili zorganizować aukcję charytatywną, by zebrać pieniądze potrzebne na leczenie.

Park Miejski "Aleksandria" w Siedlcach - jak wyglądał kiedyś? Jak wygląda dziś?

Dyrektor Łazienek Królewskich śmiertelnie chory

"Kultura dla człowieka kultury" - to aukcja, która rozpocznie się 29 listopada. Pieniądze, które uda się zebrać zostaną przekazane na leczenie dyrektora Łazienek Królewskich. U profesora Zbigniewa Wawra zdiagnozowano nowotwór złośliwy trzustki. W Polsce może uzyskać wyłącznie leczenie paliatywne. Za granicą ma szansę na terapię genową lub eksperymentalną. 

- Koszt tego typu terapii to od 750 tys. nawet do miliona złotych - mówi Anna Marat z muzeum Łazienki Królewskie.

Czytaj także: Złote Pinezki od Google przyznane. Na Mazowszu wyróżnione Łazienki Królewskie

"Kultura dla człowieka kultury"

Każdy, kto chciałby pomóc w zbieraniu funduszy na leczenie prof. Wawra, może dołączyć do aukcji charytatywnej. Do 28 listopada można przekazywać przedmioty, które zostaną wystawione na aukcje. Do akcji dołączyli już m.in. prezydent Andrzej Duda ze swoją żoną.

- Ofiarowując pióro oraz broszkę. Rzeźbiarka Iwona Jesiotr-Krupińska przekazała wykonaną w ceramice głowę matki Teresy, a ambasada Węgier ofiarowała ozdobną wazę z węgierskiej wytwórni porcelany - dodaje Anna Marat.

Aukcja odbędzie się online w dniach 30 listopada - 5 grudnia za pośrednictwem strony artinfo.pl.

Czytaj także: Lodowe rzeźby i iluminacje! Łazienki Królewskie świętują Festiwal Śniegu [PROGRAM]

Wpłać pieniądze

Oprócz aukcji, zorganizowana została także internetowa zbiórka pieniędzy w serwisie zrzutka.pl. Znajdziesz ją >>TUTAJ<<. Wpłat można też dokonywać bezpośrednio na konto fundacji "Talentów Moc", wpisując w tytule "Zbigniew Wawer". Wszystkie szczegóły znajdziesz >>TUTAJ<<

Zbigniew Wawer: Kim jest?

Zbigniew Wawer od kilku lat pełni funkcję dyrektora muzeum Łazienki Królewskie. Oprócz tego jest historykiem wojskowości, autorem wielu ważnych dla polskiej i europejskiej kultury publikacji i wystaw. - Jako dyrektor muzeum jest wymagającym szefem, ale też współczującym i gotowym do pomocy człowiekiem, który dzisiaj po prostu potrzebuje naszej pomocy. Mamy nadzieję, że podarujemy profesorowi nadzieję na nowe życie - dodaje Anna Marat.