PKP odwołuje kolejne pociągi

i

Autor: Sebastian Lutek/SUPER EXPRESS

Podróże

Dwutygodniowe utrudnienia na kolei. Odwołane i skrócone trasy pociągów

2023-04-03 18:30

Pasażerowie ze stolicy i okolic przez najwyższe dwa tygodnie będą zmagać się z utrudnieniami na kolei. PKP PLK na prawie dwa tygodnie zamkną jeden tor na podmiejskiej linii średnicowej, przecinającej centrum Warszawy. Oznacza to zmiany przy codziennych podróżach.

Dwutygodniowe utrudnienia na kolei

Tuż po świętach wielkanocnych osoby regularnie podróżujące koleją czeka nieprzyjemna niespodzianka. Codziennie podróże będą znacząco utrudnione. PKP PLK na prawie dwa tygodnie zamkną jeden tor na podmiejskiej linii średnicowej, przecinającej centrum Warszawy. Z tej przyczyny większość regionalnych pociągów pojedzie innymi trasami - niekiedy skróconymi.

Czytaj także: Nowy przystanek PKP pod Warszawą. Dojazd do centrum w pół godziny

Zmiany dotyczą podróżujących Kolejami Mazowieckimi i SKM. Prace na linii średnicowej zaplanowane zostały od 11 do 21 kwietnia 2023 r. 

Odwołanie połączeń, skrócone trasy, honorowanie biletów

Jak dowiadujemy się z komunikatu, wiele pociągów Kolei Mazowieckich będzie kursowało w skróconej relacji lub zostanie odwołanych na odcinku Warszawa Wschodnia - Warszawa Zachodnia. Przez linię średnicową, przy której leżą stacje Ochota, Śródmieście, Powiśle i Stadion w ciągu godziny jeździć będą trzy pociągi w kierunku wschodnim i trzy w kierunku zachodnim.

Duża część pociągów Kolei Mazowieckich nadjeżdżająca z kierunku wschodniego, zakończy się na stacji Warszawa Wschodnia. Dla składów jadących z zachodu ostatnią stacją będzie Warszawa Główna lub Warszawa Zachodnia.

Z uwagi na utrudnienia, bilety KM będą honorowane w pociągach PKP Intercity, WKD, SKM, Polregio i ŁKA pomiędzy stacjami Warszawa Wschodnia a Warszawa Zachodnia. Jakby zmian było mało, to inny rozkład jazdy będzie obowiązywał też w przypadku połączeń Szybkiej Kolei Miejskiej. Pociągi tej spółki również korzystają z linii średnicowej.

Warto na bieżąco zapoznawać się z komunikatami przewoźników.

Zobacz zdjęcia: Tak obecnie wygląda kamienica przy ul. Łuckiej 8 w Warszawie

Wykolejenie tramwaju na Pradze-Południe. Duże utrudnienia
Policyjny dron w akcji w Bydgoszczy i regionie. Posypały się mandaty
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE