Dworzec Centralny - w weekend UTRUDNIENIA dla pasażerów komunikacji

2021-10-22 8:29
Dworzec Centralny
Autor: Radek Kołakowski flickr.com Dworzec Centralny

W sobotę (23.10) rozpocznie się mycie pętli przy Dworcu Centralnym. Sprzątanie potrwa cały weekend - poinformował stołeczny ratusz. Pasażerowie komunikacji miejskiej i kolei muszą liczyć się z utrudnieniami. Więcej szczegółów w artykule.

Mycie pętli na Dworcu Centralnym

"W weekend po raz trzeci w tym roku Zarząd Oczyszczania Miasta (ZOM) umyje pętlę przy Dworcu Centralnym. Ze względu na powierzchnię mycia, która obejmuje całą długość przystanków, wszystkie elementy wyposażenia i szklane zadaszenia, prace będą rozłożone na dwa dni" - przekazał ratusz. Poza wewnętrzną i zewnętrzną częścią dachu, czyszczenie obejmie również ławki, słupki, chodniki, gabloty i kosze na śmieci.

Niektóre perony na pętli zostaną czasowo wyłączone, a autobusy będą odjeżdżały z innych przystanków. W sobotę zmiany obejmą linie nr 131, 160, 519, 522 i 525, a w niedzielę – linię 504. Autobusy linii nocnych będą kursować bez zmian przystanków.

Łabędź Orfeusz dostał prywatny basen na rehabilitację

Utrudnienia w sobotę i niedzielę

Od początku kursowania do godziny 14 w sobotę zamknięty zostanie peron środkowy. W związku z tym dla linii 131 obowiązywał będzie przystanek DW. CENTRALNY 16 (razem z linią 507, dla linii 519 i 522 obowiązywał będzie przystanek DW. CENTRALNY 23, dla linii 160 obowiązywał będzie przystanek DW. CENTRALNY 21 (razem z linią 525. Zmieni się też trasa linii 131. W kierunku Dworca Centralnego autobusy pojadą Alejami Jerozolimskimi, Emilii Plater do pętli, a w kierunku Sadyby ruszą z pętli przy dworcu pojadą Emilii Plater, na której zawrócą przed skrzyżowaniem ze Śliską i z powrotem Emilii Plater pojadą do Alei Jerozolimskich.

Od godziny 14 zostanie zamknięty peron zlokalizowany przy CH "Złote Tarasy" obowiązujący dla linii 160 i 525. Przywrócone zostaną podstawowe przystanki tylko dla linii 501, 519 i 522. Utrzymana zostanie zmieniona trasa linii 131. Dla linii 160 i 525 obowiązywał będzie przystanek DW. CENTRALNY 25.

W niedzielę od początku kursowania linii dziennych do godziny 14 zamknięty zostanie peron zlokalizowany przy budynku Dw. Centralnego obowiązujący dla linii 504. Dla linii nocnych nie następuje zmiana przystanków. Dla linii 504 obowiązywał będzie przystanek DW. CENTRALNY 21 (razem z linią 525).

Źródło: PAP

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE