Dwaj policjanci zajmowali się pozostawionym noworodkiem! ,,Nosili dziecko na rękach, usypiali"

2022-05-05 11:32
Dwaj policjanci zajmowali się pozostawionym noworodkiem! ,,Nosili dziecko na rękach, usypiali
Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Dwaj policjanci ze stołecznej Białołęki zaopiekowali się noworodkiem, którego zostawiła matka. - Nosili dziecko na rękach, usypiali. Funkcjonariusze spisali się tak dobrze, bo sami są ojcami małych dzieci – wyjaśniła w czwartek w rozmowie z PAP oficer prasowa z Białołęki kom. Paulina Onyszko.

Sierżant Albert Cudak i posterunkowy Arkadiusz Zalewski z Białołęki podejmując interwencję w ośrodku pomocy dla kobiet z dziećmi musieli wykazać się nie siłą i zdecydowaniem, lecz delikatnością i wrażliwością. Przez kilka godzin bawili dwumiesięcznego chłopca pozostawionego tam przez matkę.

Mundurowi, którzy są ojcami małych dzieci, a jeden z nich oczekuje na urodziny kolejnego, nosili na zmianę płaczące niemowlę na rękach, próbowali utulić chłopca, kołysząc go w wózku. "Chłopczyk był spokojny, czuł się przy nich bezpiecznie" – zapewniła oficer prasowy Komendanta Rejonowego Policji Warszawa VI kom. Paulina Onyszko.

Policjanci zajmowali się maluchem do czasu wyznaczenia i przybycia opiekunki zastępczej dla chłopca.

W ubiegły piątek, kilka minut przed godziną 8 policjanci z wydziału patrolowo - interwencyjnego komisariatu na Białołęce zostali wezwani do ośrodka pomocy dla kobiet z dziećmi.

Tam dowiedzieli się, że jedna z podopiecznych, poprzedniego wieczoru pozostawiła swoje niespełna 2-miesięczne dziecko pod opieką innej matki i wyszła pod pretekstem wizyty u lekarza. Kiedy 36-latka nie wróciła do ośrodka na noc, zaniepokojony personel wezwał policję.

Mundurowi próbowali ustalić miejsce pobytu matki chłopczyka, jednak bezskutecznie. O całej sytuacji powiadomiono sąd rodzinny i Warszawskie Centrum Pomocy Rodzinie, które zobowiązało się zapewnić rodzinę zastępczą dla dziecka.

W międzyczasie maluszek został zbadany przez załogę pogotowia ratunkowego, która nie stwierdziła nic niepokojącego w jego stanie zdrowia.

Sprawą pozostawienia dziecka bez opieki zajmuje się sąd rodzinny, a maluszek jest pod opieką rodziny zastępczej.

Zgłosiła na policję oszustwo, ale nadal wierzy, że pomaga przyjacielowi z internetu

QUIZ. Pokazujemy tylko jedno ujęcie z teledysku. Odgadniesz, co to za piosenka?

Pytanie 1 z 15
Ten kadr pochodzi z teledysku do piosenki...
QUIZ. Pokazujemy tylko jedno ujęcie z teledysku. Odgadniesz, co to za piosenka?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE