Drugi lockdown i godzina policyjna od 31 października? Jakie będą nowe obostrzenia?

2020-10-29 14:46 a.d.
Drugi lockdown i godzina policyjna od 31 października? Jakie będą nowe obostrzenia?
Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe: Drugi lockdown i godzina policyjna od 31 października?

Jakie czekają nas nowe obostrzenia? Czy zamknięte zostaną salony kosmetyczne i fryzjerzy, a my będziemy musieli przygotować się do godziny policyjnej, która już obowiązuje w wielu europejskich krajach? Tak wyglądać może nasza rzeczywistość już od 31 października. Wszystko przez kolejny, gwałtowny wzrost zakażeń koronawirusem. 28 października odnotowaliśmy już niemal 19 tys. przypadków!

Spis treści

  1. Nowe obostrzenia - całkowity lockdown od 31 października?
  2. Nowe obostrzenia - co będzie zamknięte?

Koronawirus w Polsce wciąż jest nie do powstrzymania. Cały kraj znajduje się w strefie czerwonej. Obecnie obowiązuje nas już między innymi zakaz organizowania wesel, obowiązek noszenia maseczki również na świeżym powietrzu i zamknięte siłownie. Nowe obostrzenia mogą zostać wprowadzone w ciągu kolejnych dni lub godzin. 28 października odnotowano niemal 19 tys. przypadków zachorowań na koronawirusa w Polsce. Konfederacja ostrzega, że zbliżamy się do całkowitego lockdownu społeczeństwa. Decyzję o tym mogą przyspieszyć protesty na ulicach miast, które mają miejsce po wyroku TK, który orzekł, że kompromis aborcyjny z 1993 roku nie jest zgodny z konstytucją. Czy nowe obostrzenia wejdą w życie 31 października? Co będzie zamknięte?

Nowe obostrzenia - całkowity lockdown od 31 października?

Rząd może zdecydować się na wprowadzenie lockdownu w tym godziny policyjnej od soboty 31 października. Innym możliwym terminem jest 13 listopada. Eksperci przewidują, że za miesiąc sytuacja może stać się już krytyczna i będzie to nieuniknione! Czym jest lockdown? Oznacza to, że dom opuszczalibyśmy tylko wychodząc do pracy, na spacer z psem lub po niezbędne zakupy. Od godziny 19 lub 20 nie wolno byłoby opuszczać swojego miejsca zamieszkania.

Nowe obostrzenia - co będzie zamknięte?

Zamknięte zostać mogą jako kolejne salony fryzjerskie i kosmetyczne. Po nich przyjść może kolej na sklepy sprzedające jedynie alkohol. Przed tym ostrzegają posłowie Konfederacji.

Jak Podkarpacie chce sobie poradzić z COVIDEM?