Dom Kultury na Żoliborzu! Rada Warszawy przyjęła projekt uchwały

2021-10-15 10:54
Dom Kultury na Żoliborzu! Rada Warszawy przyjęła projekt uchwały
Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Rada Warszawy przyjęła projekt uchwały o powołaniu Żoliborskiego Domu Kultury. To pierwsza taka samorządowa instytucja kultury w tej dzielnicy. Jeszcze w tym ruszy konkurs na dyrektora placówki.

Tymczasowa siedziba i zaplecze administracyjno-biurowe znajdować się będzie przy ul. Mickiewicza 22 w lokalu na parterze o powierzchni 86,82 m2. Jest on obecnie w trakcie remontu. Docelowa siedziba mieścić się ma w budynku przy ul. Śmiałej 21 przejętej od firmy Veolia. Dysponuje on powierzchnią użytkową blisko 550 m2, a do działki przylega budynek Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami dzielnicy Żoliborz, o powierzchni 140 m2, który także ma być przeznaczony pod działalność Żoliborskiego Domu Kultury.

Albańczycy przepraszają: Jest nam wstyd za kibolski skandal

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Quiz. Jesienne zwyczaje, które mało kto pamięta

Pytanie 1 z 10
Jak celebrowano dawniej "Dokopiny", czyli święto zakończenia kopania ziemniaków?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE