Zdjęcie poglądowe

i

Autor: pixabay.com

W tym sklepie kupisz towary za 30 proc. ich wartości. Kto może zrobić w nim zakupy?

2020-08-18 18:56

Pierwszy sklep socjalny niebawem zostanie otwarty w Katowicach, ale wolontariusze fundacji "Wolne Miejsce" mają już upatrzony lokal na Dolnym Mokotowie i liczą, że uda im się go otworzyć na początku przyszłego roku. Kto będzie mógł robić w nim zakupy? Dowiesz się na ESKA Warszawa.

Towary za 30 proc. wartości

Zakupy będą mogły w nim robić tylko osoby naprawdę potrzebujące, najczęściej podopieczni MOPS-u. Od ośrodka dostaną odpowiednie papiery, a na same zakupy będą mieli wydawane karty. - Chcemy wszystko monitorować, aby uniknąć sytuacji kiedy towary kupione u nas tanio będą sprzedawane drożej - przyznaje Anna Kułakowska z Fundacji "Wolne Miejsce". Produkty mają trafiać do tych, których na regularne zakupy w zwykłych sklepach po prostu nie stać. W sklepie socjalnym znajdzie się zarówno spożywka, jak i odzież czy różnego rodzaju sprzęty. - Żywność będzie o krótkim terminie przydatności, a odzież to będą takie egzemplarze, których nie można sprzedać w regularnej sprzedaży - zaznacza Kułakowska.

Oprócz części sklepowej na miejscu znajdzie się też kawiarenka. Na miejscu każdy będzie mógł zjeść ciastko i wypić kawę w przystępnej cenie. To także miejsce dla wolontariuszy, którzy będą rozmawiać z klientami sklepu i jeśli zajdzie taka potrzeba - pomagać lub po prostu udzielać rady.

Fundacja szuka teraz osób, które mogłyby przekazać lodówki i regały sklepowe, a także firm skłonnych nawiązać współpracę i przekazywać produkty do sprzedaży w sklepie socjalnym.

Miejsce dla bezdomnych w klubowym warszawskim zagłębiu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE