Z Warszawy

Diagności wyjdą na ulice Warszawy. Opłaty za przeglądy nie zmieniły się od blisko 20 lat

2023-09-26 20:55

29 września odbędzie się w Warszawie kolejna duża manifestacja. Na ulice wyjdą pracownicy stacji kontroli pojazdów. Diagności od lat domagają się podniesienia płac, jednak ten stan nie zmienia się od blisko dwóch dekad.

"Organizujemy protest po to, żeby pokazać politykom tuż przed wyborami parlamentarnymi, że dalsze ignorowanie naszego środowiska doprowadzi branżę do upadku" - przekazała w swoim komunikacie Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów.

Protest pracowników SKP w Warszawie. Żądają podwyższenia płac

Jak wskazują w dalszej części komunikatu organizatorzy, koszty badań technicznych w ciągu blisko dwóch dekad wzrosły poważnie. Właściciele stacji kontroli pojazdów są oburzeni, że mimo wzrostu płacy minimalnej, ich wynagrodzenia stanęły w miejscu.

"Jak mamy utrzymać firmy przy stale rosnących kosztach? Czy ktoś chce doprowadzić naszą branżę do upadku??? Nie możemy pozwolić na to, żeby stacje kontroli pojazdów upadały jedna po drugiej! Nie możemy pozwolić na to, żeby system kontroli technicznej pojazdów w Polsce się załamał!" - przekazali dalej w komunikacie.

Protest zaplanowany jest na 29 września. Uczestnicy mają zebrać się około godz. 11:00 w pasażu Szymborskiej, stamtąd ruszą ulicami Emilii Plater, Wspólną oraz Chałubińskiego w kierunku Ministerstwa Infrastruktury. Protestujący zamierzają złożyć ministerstwu petycję o pilną waloryzację opłat za badania techniczne.

W innym przypadku Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów ostrzega, że utrzymanie niezmienionego stanu rzeczy spowoduje upadek następnych przedsiębiorców. Tym samym wpłynie to na braki w zapewnieniu bezpieczeństwa polskim kierowcom.

Zobacz poniżej zdjęcia z marszu budżetówki w Warszawie:

Tłumy Polaków wściekłych na PiS! Relacja z Marszu 4 czerwca
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE