Telewizja Polska

i

Autor: PAWEL DABROWSKI / SUPER EXPRESS

Wybory 2023

Debata TVP. Kiedy i gdzie się odbędzie? Godzina, uczestnicy debaty

2023-10-09 14:58

Wybory do Sejmu i Senatu w Polsce odbędą się w niedzielę 15 października. W związku z tym Telewizja Polska organizuje w poniedziałek 9 października "Debatę Wyborczą 2023". Do udziału w programie zaproszono sześć komitetów wyborczych, które zarejestrowały swoje listy we wszystkich okręgach. Gdzie i o której godzinie oglądać debatę? Kto weźmie udział w debacie TVP?

Debata TVP. Kiedy, o której godzinie, gdzie oglądać debatę?

Telewizja Polska potwierdziła, że w poniedziałek 9 października zorganizuje debatę wyborczą. W tym celu telewizja wysłała zaproszenia do sześciu komitetów wyborczych, które zarejestrowały listy we wszystkich okręgach wyborczych.

Do udziału w debacie zaproszenia wysłano do:

  • Komitet Wyborczy Bezpartyjni Samorządowcy, który będzie reprezentował Krzysztof Maj;
  • Koalicyjny Komitet Wyborczy Trzecia Droga: Polska 2050 Szymona Hołowni i PSL, który będzie reprezentowany przez Szymona Hołownię;
  • KW Nowa Lewica, który wystawi w debacie Joannę Scheuring-Wielgus
  • KW Prawo i Sprawiedliwość, reprezentował będzie premier Mateusz Morawiecki;
  • Konfederacja Wolność i Niepodległość, który będzie reprezentowany przez Krzysztofa Bosaka;
  • Koalicyjny Komitet wyborczy Koalicja Obywatelska PO .N iPL Zieloni będzie reprezentował Donald Tusk.

Debatę poprowadzą Michał Rachoń i Anna Bogusiewicz. Wydarzenie transmitowane będzie na antenach TVP1, TVP Info i TVP Polonia od godziny 18.30. Debata planowo nie odbędzie się tradycyjnie w siedzibie TVP przy ul. Woronicza w Warszawie, tylko w centrum produkcji telewizyjnej i filmowej ATM Studio - Wał Miedzeszyński 384.

W poniedziałek przed południem politycy KO przekazali, że TVP może w ostatniej chwili zmienić decyzję i zorganizować debatę jednak przy Woronicza i to z udziałem publiczności. - Dotarły do nas bulwersujące informacje na temat tego, że TVP planuje złamać ustalenia pisemne dotyczące przebiegu debaty - mówił w poniedziałek Jan Grabiec z Koalicji Obywatelskiej.

Z wpisu premiera wynika jednak, że debata odbędzie się zgodnie z planem. "Zapraszam wszystkich na ul. Wał Miedzeszyński 384 w Warszawie! Spotkajmy się na miejscu o 17.30! Wierzę, że będziemy razem! Do zobaczenia!" - napisał w poniedziałek na platformie X (dawniej Twitter) premier Mateusz Morawiecki.

Uczestnicy debaty mają mieć łącznie po 7 minut na odpowiedź. Każdy z uczestników ma również mieć minutę na swobodną odpowiedź. Uczestnicy nie będą mogli zadawać sobie nawzajem pytań.

Wybory do Sejmu i Senatu odbędą się w niedzielę 15 października.

Zobacz poniżej zdjęcia warszawskich klubów studenckich w PRL-u:

Wybory 2023. Debata "Super Expressu" Emerytury, kolejki do lekarza, programy socjalne
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE