Darmowa sauna z widokiem na Wisłę. Sprawdź, jak dokonać rezerwacji

i

Autor: Facebook/Dzielnica Wisła Darmowa sauna z widokiem na Wisłę. Sprawdź, jak dokonać rezerwacji

Darmowa sauna z widokiem na Wisłę. Sprawdź, jak dokonać rezerwacji

2022-11-21 8:26

Darmowa sauna z widokiem na Wisłę! W przyszłym tygodniu obiekt kończy już rok, dlatego Dzielnica Wisła przygotowała urodzinowe niespodzianki. Z Sauny fińskiej będzie można skorzystać nieodpłatnie przez cały czwartek 24 listopada. Sprawdź, jak dokonać rezerwacji!

Darmowa sauna fińska w Porcie Czerniakowskim

Sauna fińska w Porcie Czerniakowskim podbiła serca warszawianek i warszawiaków. W ciągu 6 miesięcy działania skorzystało z niej ponad 9 tys. osób. Teraz sauna powraca po letniej przerwie.

Sauna fińska w Porcie Czerniakowskim: Jak wygląda?

Drewniana, dwupokładowa konstrukcja została w całości wymyślona, zaprojektowana i wybudowana w Warszawie. Wnętrze sauny wyróżnia panoramiczne okno, przez które można podziwiać otaczającą przyrodę – obszar chroniony NATURA 2000 Dolina Środkowej Wisły. Na co dzień w porcie można spotkać bobry, wydry, ptaki rzeczne, a większa część brzegów pozostała w naturalnym stanie. Z tego względu panoramiczne okno sauny zwrócone zostało właśnie na naturalny brzeg.

W środku mieści się maksymalnie 8 osób. Sauna ma 18,6 m2 powierzchni użytkowej, a samo pomieszczenie sauny - 7 m2. Do tego dochodzi toaleta, natrysk, przebieralnia i część wypoczynkowa oraz umieszczony na dachu taras.

Sauna Wisła to projekt z ubiegłorocznego budżetu obywatelskiego zrealizowany przez Zarząd Zieleni m.st. Warszawy. Swoją działalność zaczęła niemal równo rok temu – 22 listopada 2021 roku.

Czytaj także: Na Białołęce powstanie nowa szkoła podstawowa. Wizualizacje robią wrażenie

Sauna Wisła jest najdłużej czynnym tego typu obiektem w Warszawie. Zgodnie z wypracowaną formułą sesje saunowania będą rozpoczynały się o szóstej rano i trwały do wczesnych godzin nocnych. Dzięki temu udało się wykreować w Warszawie modę na poranne saunowanie przed pracą.

Darmowa sauna fińska w Porcie Czerniakowskim 24.11.2022: Jak dokonać rezerwacji?

Z okazji wznowienia działalności, po letniej przerwie Sauna Wisła przygotowała dzień otwarty. W czwartek 24 listopada saunowanie przez cały dzień będzie bezpłatne. Aby skorzystać z sesji należy dokonać wcześniejszej rezerwacji. Można to zrobić poprzez stronę saunawisla.pl(otwiera się w nowej karcie), a także pod adresem mailowym info@saunawisla.pl.

Strat rezerwacji rozpocznie się w najbliższą niedzielę, 20 listopada o godzinie 21.00. Uwzględniane są maile wysłane właśnie od 21.00.

Sauna fińska w Porcie Czerniakowskim: Godziny bezpłatne i prywatne

W tym sezonie sauna będzie otwarta codziennie od 6.00 do 24.00. Jedna sesja to 90 minutowy pobyt w saunie i w strefie relaksu (6.00-7.30, 9.00-10.30, 12.00-13.30, 15.00-16.30, 18.00-19.30, 21.00-0.00, 22.30-0.00). Bezpłatne saunowanie będzie możliwe w środy (godz. 16.30-18.00), czwartki (godz. 6.00-7.30, 7.30-9.00, 9.00-10.30) i niedziele (godz. 7.30-9.00 i 9.00-10.30). Przy rezerwacji wszystkich wejść obowiązuje zwrotna kaucja 10 zł.

System rezerwacji bezpłatnych godzin będzie uruchamiany zawsze w niedzielę o godz. 21.00. Terminy saunowania będą pojawiać się na dwa tygodnie do przodu.

W pozostałych godzinach obowiązują wejścia indywidualne i na wyłączność. Wejście indywidualne kosztuje 45 zł (90 min) lub na wyłączność 350 zł (90 min). Aby skorzystać z sauny i wszelkich dodatkowych atrakcji, trzeba dokonać wcześniejszej rezerwacji. Po wyjściu z gorącej sauny, będzie można się schłodzić w balii z lodowatą wodą.

Coś dla morsów

Dodatkowo operator Sauny Wisła w najbliższych miesiącach przewidział sesje z saunamistrzem i zajęcia terapii oddechowej. Niezwykle atrakcyjnie a także usługę „Morsuj i Saunuj", czyli sanowanie i rejs statkiem na plażę Saską połączoną z zimnowodną kąpielą pod opieką ratownika medycznego i wodnego.

Również i miłośnicy tradycyjnej formy morsowania znajdą nad Wisłą coś dla siebie. Morsowa szkółka Dzielnicy Wisła na plaży Rusałka koło ZOO się rozkręca, wspólne kąpiele w rzece odbywają się co niedzielę o 10. rano. Ostatnie morsowanie przewidziano 18 grudnia – wówczas uczestnicy szkółki spotkają się na plaży o zachodzie słońca, zażyją wspólnej kąpieli, odbiorą nagrody za udział w zajęciach i spędzą wspólny czas przy ognisku. Całości wydarzenia będzie towarzyszyły zimowy koncert plenerowy.

Czytaj także: Warszawa: gdzie oglądać Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej? Strefy kibica na Mundial 2022

- Z ogromną przyjemnością obserwujemy z jak z roku na rok wzrasta zainteresowanie zimowymi aktywnościami w Dzielnicy Wisła. Od lat niezmiennie zachęcamy warszawianki i warszawiaków nie tylko do spacerów, biegania czy jazdy na rowerze, ale również wspólnego morsowania i saunowania. To pozwala cieszyć się rzeką przez cały rok. Z dużą satysfakcją obserwuję ludzi, którzy łączą wspólne morsowanie lub wiosłowanie połączone z sesją w Saunie Wisła – mówi Jan Piotrowski, pełnomocnik prezydenta ds. Wisły.  

Jak dobrze znasz najpopularniejsze filmy świąteczne? QUIZ

Pytanie 1 z 6
Gdzie rozgrywa się akcja filmu "Love Actually"?
Jak dobrze znasz najpopularniejsze filmy świąteczne? QUIZ
FIT BURGER DRWALA, MOVE FEDERATION, HITY SKOCZKÓW, FURY PIŁKARZY | ESKA XD #062
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE