autobus straż miejska

i

Autor: strazmiejska.waw.pl

Dantejskie sceny w autobusie miejskim. Agresor w kaftanie bezpieczeństwa

2023-03-18 19:11

15 marca wieczorem strażnicy miejscy musieli interweniować na Pradze-Południe, gdzie agresywny mężczyzna napadł na kierowcę miejskiego autobusu. 22-latek był niezwykle pobudzony, jednak funkcjonariuszom udało się go ująć i przekazać policji. Jak przekazali, napastnik ostatecznie trafił na komisariat w kasku ochronnym i kaftanie bezpieczeństwa.

Do zdarzenia doszło w godzinach wieczornych, ok. 20:00. Strażnicy patrolowali okolicę, gdy na skrzyżowaniu ulic Prochowej i Wiatracznej zobaczyli miejski autobus linii 188, który blokował ruch.

Szokujące sceny w miejskim autobusie w Warszawie

- W pierwszej chwili pomyślałem, że autobus po prostu się zepsuł. Podeszliśmy do przednich drzwi, by zapytać, czy wezwać pogotowie techniczne, i zobaczyliśmy, jak w środku młody mężczyzna bije kierowcę autobusu, a drugi próbuje odciągnąć silnie pobudzonego napastnika – przekazał str. Jacek Szostakiewicz.

Funkcjonariusze nie zamierzali czekać i od razu interweniowali. Agresor wykrzykiwał bowiem, że zabije zaatakowanego kierowcę. Kierującemu autobusem udało się na szczęście otworzyć drzwi pojazdu. Jako że napastnik nie reagował na polecenia strażników oraz stał się agresywny również wobec nich, po przybycie na miejsce drugiego patrolu siłowo wyprowadzono go z autobusu i zakuto w kajdanki. Ostatecznie trafił do radiowozu.

- Nawet tam był agresywny i próbował zdemolować wnętrze pojazdu, kopiąc w ściany i drzwi. Na miejsce interwencji wezwano policję. Oczekując na przyjazd patrolu, strażnicy opatrzyli kierowcę - poinformowali sami funkcjonariusze.

Czytaj również: Warszawski urzędnik zatrzymany za treści pedofilskie. Wielka akcja policji

Strażnicy przyznali, że agresor zachowywał się, jakby był pod wpływem środków pobudzających. Nawet siedząc w przedziale przewozowym radiowozu nie uspokoił się i opluł przybyłych na miejsce policjantów. Ostatecznie mężczyzna został przewieziony na komisariat w kaftanie bezpieczeństwa i kasku ochronnym.Jak przekazali strażnicy, 22-latek był poszukiwany w związku z rozbojem i dewastacją mienia. Został zatrzymany.

Zobacz, jak wyglądała nadzwyczajna sesja Rady Warszawy:

5 lat czekała na sprawiedliwość za śmierć brata. "Wreszcie koniec tej gehenny"
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE