pociąg

i

Autor: Wikimedia Commons / Mateusz Włodarczyk

Dantejskie sceny na dworcach. Zmiany w rozkładach wywołały chaos

2022-12-07 9:34

Zmiany rozkładów jazdy pociągów zawsze wywołują duże emocje, ale nie zawsze łączą się z gigantycznym chaosem. Tym razem na warszawskich dworcach dochodziło do prawdziwie dantejskich scen.

Dzisiaj na dworcach można było obserwować najprawdziwszy Armagedon. Wszystko przez zmiany w rozkładach jazdy pociągów, które zdezorientowały pasażerów.

Dantejskie sceny na dworcach w Warszawie

Od 6 listopada nastąpiła korekta rozkładu jazdy, która potrwa do 10 grudnia br. Najważniejsze zmiany zostały wprowadzone od 7 do 10 grudnia. Związane one będą z ograniczeniem ruchu pociągów na linii średnicowej. Pasażerowie nie zorientowali się w zmianach w porę i dziś na dworcach dochodziło do dantejskich scen.

Bardzo źle było m.in. na Dworcu Wschodnim. Pasażerowie zderzyli się tam rano z ogromnymi utrudnieniami, tłokiem oraz problemami przy wsiadaniu do pojazdów kolejowych. 

Nowy rozkład jazdy

Przypominamy, że od 11 grudnia 2022 r. wchodzi w życie nowy rozkład jazdy pociągów Kolei Mazowieckich. Został on opracowany na podstawie dotychczas funkcjonującego, w związku z tym w przypadku większości linii, nowa organizacja ruchu pociągów będzie zbliżona do obecnej.

Utrudnienia, które spotkają pasażerów w najbliższym czasie, są w dużej mierze związane z pracami modernizacyjnymi na stacji Warszawa Zachodnia.

Tak modernizują dworzec Warszawa Zachodnia. Potężna inwestycja
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE