Czy w Warszawie zabraknie wody? Oficjalny komunikat MPWiK

2020-03-12 18:09 STAN
Czy w Warszawie zabraknie wody?
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Czy w Warszawie zabraknie wody?

Koronawirus rozprzestrzenia się bardzo szybko. Rząd zadecydował już m.in. o zamknięciu szkół i uczelni czy odwołaniu imprez masowych. W Warszawie pojawiły się informacje o odcięciu stolicy od reszty kraju, a także o chwilowych przerwach w dostawie wody. Co na to władze stolicy i MPWiK? Dowiesz się czytając ESKA Warszawa.

Czy w Warszawie zabraknie wody?

W związku z krążącymi w Internecie i mediach nieprawdziwymi informacjami na temat przerw w dostawach wody w Warszawie, a także ze względu na sytuację epidemiologiczną, informujemy: MPWiK wstrzymuje wszystkie planowane prace modernizacyjne sieci wodociągowej, które mogłyby skutkować przerwami w dostawach wody. Zadaniem Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w m. st. Warszawie S.A., jako spółka użyteczności publicznej, jest zapewnienie nieprzerwanej dostawy wody mieszkańcom stolicy i okolic, a także odbiór i oczyszczanie ścieków. To zadanie nie jest w żadnej mierze zagrożone, woda jest i będzie dostarczana do mieszkańców stolicy w takiej ilości, jaka będzie potrzebna, a ścieki są i będą odbierane. Ze względu na sytuację epidemiologiczną i w trosce o mieszkańców, wstrzymujemy wszelkie prace modernizacyjne na sieci wodociągowej, które mogłyby skutkować przerwami w dostawach wody. Nasi pracownicy będą jedynie usuwać awarie, jeśli do takich dojdzie. Do odwołania zamknęliśmy także punkty Działu Obsługi Klienta. Kontakt jest natomiast możliwy drogą elektroniczną, telefoniczną i listowną, o czym poinformowaliśmy we wcześniejszym komunikacie.

Czy granice Warszawy zostaną zamknięte?

W tej sprawie wypowiadał się już zarówno minister zdrowia Łukasz Szumowski, prezydent Warszawy czy rzecznik rządu. Wszyscy zgodnie twierdzą, że nie ma planów izolacji Warszawy. - Apeluję o rozważny przekaz. Nikt nie planuje zamykania miast, nikt nie planuje ograniczenia przemieszczania się. To nie jest wymagane - powiedział Szumowski. - W związku z nieprawdziwymi informacjami o planowanym zamknięciu dostępu do Warszawy informuję, że organy do tego uprawnione nie podjęły takiej decyzji ani jej nie planują. Ponownie apelujemy o korzystanie z informacji z oficjalnych źródeł instytucji publicznych - uzupełnił rzecznik rządu.

Więcej informacji na temat zamknięcia Warszawy znajdziesz >>TUTAJ<<

Koronawirus: lista szpitali

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.