zakupy

i

Autor: Pxhere

Zakupy

Czy sklepy będą otwarte w Wigilię? Tam będzie szansa zrobić zakupy przed Bożym Narodzeniem

2023-12-08 16:56

Wigilia 2023 wypada w niedzielę. Ci, którzy postanowią zostawić zakupy świąteczne na ostatnią chwilę, powinni więc dokładnie sprawdzić, czy i gdzie będą mogli tego dnia zrobić zakupy. Znalezienie otwartego sklepu może bowiem nie być łatwe.

Czy w Wigilię obowiązuje zakaz handlu?

Teoretycznie 24 grudnia sklepy mogą być otwarte do godz. 14:00. Później pracownicy mają już możliwość wrócić do domu i świętować z rodzinami. W tym roku Wigilia przypada jednak na niedzielę. Zgodnie z nowymi przepisami dzień ten zostanie więc objęty zakazem handlu.

Co ciekawe, z tego względu dwie poprzedzające Boże Narodzenie niedziele będą handlowe. Mowa tu o 10 i 17 grudnia. Wówczas klienci będą mogli zrobić zakupy m.in. w Lidlu czy Biedronce bez ograniczeń, do których przywykli.

Sklepy otwarte w Wigilię

Czy, mimo zakazu handlu, w Wigilię będzie istniała możliwość zrobienia choć niewielkich zakupów? Tak, jednak potencjalni zainteresowani będą mieli do dyspozycji niewielki wybór punktów handlowych. W ramach wyjątku działać będą mogły m.in. stacje paliw, apteki, sklepy na lotniskach czy w hotelach oraz obiekty, w których sam właściciel stanie za ladą.

Warto więc zrobić zakupy świąteczne wcześniej, by nie musieć przejmować się nerwowym poszukiwaniem otwartego sklepu w Wigilię. Jeśli natomiast wystąpi tego rodzaju potrzeba, warto wcześniej sprawdzić godziny działania konkretnego punktu, by nie trafić na zamknięte drzwi.

Iluminacja świąteczna 2023 w Warszawie - zdjęcia:

Tańczące z promocjami 07.12.2023