Czy można myć samochód w myjni bezdotykowej? Jakie jest stanowisko rządu?

2020-05-15 8:27 A.D.
Myjnia
Autor: Canva.com

Piękna pogoda wabi właścicieli aut. W wolnym czasie chcielibyśmy zrobić coś pożytecznego. Jednym z ważnych punktów jest sprzątnięcie samochodu po minionej zimie. Czy można myć samochód w myjni bezdotykowej? Ten sposób wydaje się bezpieczny, bo nie narażamy innych na zachorowanie i sami pozostajemy od nich w odpowiedniej odległości. Jakie jest stanowisko rządu?

Nie tylko Warszawiacy pragną, by ich auta przed świętami wyglądały pięknie. Ciepła pogoda zachęca właścicieli samochodów z całej Polski do podjęcia ryzyka i ruszenia do myjni. Czy rząd na to pozwala? Okazuje się, że za mycie samochodu zapłacić możemy w kwietniu więcej niż symboliczne 7 złotych wrzucone do automatu.

Wytyczne rządu są jasno określone. Z domu możemy wychodzić w sprawach niezbędnych nam do życia. Mycie samochodu, nawet na myjni bezdotykowej nie jest czynnością niezbędną - tłumaczy mł. asp. Agnieszka Żyłka z katowickiej policji. I dodaje: - Wiele osób próbuje jakoś obchodzić przepisy. Słyszymy narzekania, że nie wolno tego czy tamtego. Musimy jednak podejść do tego zdroworozsądkowo. Nic się nie stanie jeśli przez jakiś czas będziemy jeździć brudnym samochodem. To dla naszego bezpieczeństwa. Lepiej mieć brudny samochód niż wyrzuty sumienia, że zaraziliśmy bliską osobę koronawirusem - mówi mł. asp. Agnieszka Żyłka. (źródło rozmowy: eska.pl/slaskie/)

Wyjazdy na święta ZABRONIONE? Minister mówi, jak będzie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.