Czy mogę wziąć ślub w 2020 roku? Ile osób może przebywać w sali lub kościele?

2020-10-26 9:20
Czy mogę wziąć ślub w 2020 roku? Ile osób może przebywać w sali lub kościele?
Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe: Czy mogę wziąć ślub w 2020 roku? Ile osób może przebywać w sali lub kościele?

Czy mogę wziąć ślub w 2020 roku? Ile osób może przebywać w sali lub kościele? Takie pytania zadają sobie te pary, które mimo wszystko z różnych powodów pragną się pobrać. Dla niektórych miłość ważniejsza jest od imprezy, inni mają ważne powody, by się spieszyć. Co powinni wiedzieć? Sprawdźcie na ESKA.pl Warszawa!

Od soboty 24 października ślub może się odbyć z udziałem maksymalnie pięciu osób, włącznie z parą młodą i świadkami - informuje urząd miasta Warszawy.

"Oznacza to, że poza parą młodą i świadkami, w uroczystości może wziąć udział jeszcze jedna osoba. Kierownik USC udzielający ślubu wraz z obsługą ślubów nie są wliczani do limitu uczestników uroczystości. Złożenie w urzędzie dokumentów niezbędnych do zawarcia małżeństwa jest możliwe po uprzednim umówieniu wizyty telefonicznie. Dokumentów nie można złożyć za pośrednictwem e-PUAP ani korespondencyjnie" - tłumaczą urzędnicy.

Zakaz ślubów w Polsce - do kiedy?

Obecne obostrzenia mają potrwać minimum przez dwa tygodnie. Oznacza to, że pary, które zdecydowały się powiedzieć sobie tak w listopadzie i grudniu tego roku, być może będą mogły to zrobić w obecności większej ilości gości. Na takie informacje należy jednak jeszcze poczekać

We wrocławskim zoo urodził się koczkodan górski
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE