Czy będzie zakaz organizacji wesel i dużych imprez rodzinnych? Ministerstwo Zdrowia pracuje nad nowymi obostrzeniami

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Czy będzie zakaz organizacji wesel i dużych imprez rodzinnych? Ministerstwo Zdrowia pracuje nad nowymi obostrzeniami

Czy będzie zakaz organizacji wesel? "Pracujemy nad nowymi obostrzeniami"

2020-08-27 15:21

Czy będzie zakaz organizacji wesel i innych imprez rodzinnych? Rośnie liczba zakażonych koronawirusem, a Minsterstwo Zdrowia podkreśla, że jedną z przyczyn są imprezy rodzinne. W związku z tym ministrowie zastanawiają się nad wprowadzeniem kolejnych obostrzeń. Dowiesz się więcej czytając ESKA Warszawa.

Czy będzie zakaz organizacji wesel w Polsce?

Ministerstwo Zdrowia rozważa wprowadzenie nowych obostrzeń dotyczących wesel i innych imprez rodzinnych. Powodem tej decyzji ma być stale rosnąca liczba zachorowań na koronawirusa, do których w dużej części dochodzi właśnie podczas dużych spotkań rodzinnych.

Czytaj także: Czerwona i żółta strefa: Które powiaty znajdują się na liście? [AKTUALNA LISTA NOWYCH OBOSTRZEŃ]

-Jeśli nie będziemy przestrzegać zasad bezpieczeństwa na imprezach rodzinnych, będziemy musieli wprowadzić pewne obostrzenia. Pracujemy nad tym i jeśli sytuacja się nie zmieni będziemy musieli podjąć tę decyzję - zapowiedział wiceszef resortu zdrowia Waldemar Kraska.

Ile osób może być na weselu?

Kraska podkreślił też, że w innych krajach stosowane jest m.in. znaczne ograniczenie liczby osób na weselach do 30 osób. Nie powiedział jednak wprost, że podobne zasady będą obowiązywały w Polsce. Minister mocno zaznaczył, że resort zdrowia bacznie przygląda się dużym imprezom rodzinnym.

- Niestety, jeżeli nie będziemy przestrzegać na tych imprezach rodzinnych zasad, które obowiązują, będziemy zmuszeni pewne obostrzenia wprowadzić. My w tej chwili nad tym bardzo wytrwale pracujemy, jest to bardzo trudna decyzja, ale jeżeli się to nie zmieni, będziemy musieli ją podjąć i to w dość krótkim czasie - zapowiedział Kraska.

Czytaj także: Koronawirus w Polsce: nowe zakażenia w kraju. Ile osób jest chorych? [RELACJA, 27.08.2020]

Obecnie w miastach znajdującej się w zielonej strefie na weselu może byc maksymalnie 150 osób, w strefie żółtej maksymalnie 100 osób, a w strefie czerwonej maksymalnie 50 osób.

Jak uszyć maseczkę TUTORIAL
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE