Czy będzie zakaz organizacji wesel? "Pracujemy nad nowymi obostrzeniami"

2020-08-27 15:21 STAN
Czy będzie zakaz organizacji wesel i dużych imprez rodzinnych? Ministerstwo Zdrowia pracuje nad nowymi obostrzeniami
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Czy będzie zakaz organizacji wesel i dużych imprez rodzinnych? Ministerstwo Zdrowia pracuje nad nowymi obostrzeniami

Czy będzie zakaz organizacji wesel i innych imprez rodzinnych? Rośnie liczba zakażonych koronawirusem, a Minsterstwo Zdrowia podkreśla, że jedną z przyczyn są imprezy rodzinne. W związku z tym ministrowie zastanawiają się nad wprowadzeniem kolejnych obostrzeń. Dowiesz się więcej czytając ESKA Warszawa.

Czy będzie zakaz organizacji wesel w Polsce?

Ministerstwo Zdrowia rozważa wprowadzenie nowych obostrzeń dotyczących wesel i innych imprez rodzinnych. Powodem tej decyzji ma być stale rosnąca liczba zachorowań na koronawirusa, do których w dużej części dochodzi właśnie podczas dużych spotkań rodzinnych.

Czytaj także: Czerwona i żółta strefa: Które powiaty znajdują się na liście? [AKTUALNA LISTA NOWYCH OBOSTRZEŃ]

-Jeśli nie będziemy przestrzegać zasad bezpieczeństwa na imprezach rodzinnych, będziemy musieli wprowadzić pewne obostrzenia. Pracujemy nad tym i jeśli sytuacja się nie zmieni będziemy musieli podjąć tę decyzję - zapowiedział wiceszef resortu zdrowia Waldemar Kraska.

Ile osób może być na weselu?

Kraska podkreślił też, że w innych krajach stosowane jest m.in. znaczne ograniczenie liczby osób na weselach do 30 osób. Nie powiedział jednak wprost, że podobne zasady będą obowiązywały w Polsce. Minister mocno zaznaczył, że resort zdrowia bacznie przygląda się dużym imprezom rodzinnym.

- Niestety, jeżeli nie będziemy przestrzegać na tych imprezach rodzinnych zasad, które obowiązują, będziemy zmuszeni pewne obostrzenia wprowadzić. My w tej chwili nad tym bardzo wytrwale pracujemy, jest to bardzo trudna decyzja, ale jeżeli się to nie zmieni, będziemy musieli ją podjąć i to w dość krótkim czasie - zapowiedział Kraska.

Czytaj także: Koronawirus w Polsce: nowe zakażenia w kraju. Ile osób jest chorych? [RELACJA, 27.08.2020]

Obecnie w miastach znajdującej się w zielonej strefie na weselu może byc maksymalnie 150 osób, w strefie żółtej maksymalnie 100 osób, a w strefie czerwonej maksymalnie 50 osób.

Jak uszyć maseczkę TUTORIAL