Czerwone światło dla sygnalizacji świetlnej na Ursynowie? Miasteczko ruchu drogowego od 2 lat bez świateł

i

Autor: Pixabay

Czerwone światło dla sygnalizacji świetlnej na Ursynowie? Miasteczko ruchu drogowego od 2 lat bez świateł

2020-12-14 14:36

Czerwone światło dla sygnalizacji świetlnej. Na Ursynowie, przy ulicy Kazury, od dwóch lat czeka miasteczko ruchu drogowego wykonane w ramach Budżetu Obywatelskiego. Najmłodsi mogą się tam uczyć jazdy zgodnie z przepisami. Są pasy, znaki drogowe i sporo asfaltu, ale brakuje świateł drogowych. W dalszej części tekstu dowiesz się, dlaczego świateł jeszcze tam nie ma.

ESKA XD #012

Sygnalizacja świetlna w miasteczku ruchu drogowego na Ursynowie

Nic nas nie zatrzyma - bo świateł nie ma. Na Ursynowie od dwóch lat otwarte jest rowerowe miasteczko ruchu drogowego. Projekt z Budżetu Obywatelskiego ma uczyć najmłodszych o zasadach panujących na drodze. Asfalt, pasy i znaki drogowe - są. Brakuje tylko sygnalizacji świetlnej, bo od samego początku nie ma chętnych na jej przygotowanie. Początkowo światła miały być zasilane energią słoneczną. Urząd Dzielnicy postanowił jednak podłączyć miasteczko do sieci elektrycznej, ale ten pomysł również nie wypalił:

- Pani, która proponowała realizację tego projektu, kiedy dowiedziała się, że będziemy chcieli podpisać umowę z dostawcą energii, oprotestowała ten pomysł i stała na stanowisku, że powinniśmy ten projekt zrealizować w oparciu o oświetlenie solarne - mówił Robert Kempa, burmistrz dzielnicy Ursynów

Czytaj także: Zakaz konfetti na ślubach: nowożeńcy będą musieli się obyć bez niektórych dekoracji?

Miasteczko ruchu drogowego Warszawa

Dzielnica szukała firmy, która znajdzie światełko w tunelu i zamontuje sygnalizację zasilaną energią słoneczną. Pomimo pięciu przetargów, z żadnego nie udało się wyłonić zwycięzcy. W ostatnich konkursach nie było ofert, a we wcześniejszych były - ale za drogie:

- Powróciliśmy do koncepcji bez lamp solarnych i bez zabezpieczenia prądu za pośrednictwem solarów, tylko za pośrednictwem umowy z dostawcą energii elektrycznej - mówił Robert Kempa, burmistrz dzielnicy Ursynów

Rozmowy w sprawie umowy już trwają. Pozostanie tylko kwestia wykonawcy sygnalizacji świetlnej. W tym celu odbędzie się kolejny przetarg. 

Projekt miał wynieść 300 tysięcy złotych. Na dziś wydano już 378 tysięcy złotych, a to nie koniec. Na sygnalizację świetlną Urząd Dzielnicy zabezpieczył ponad 83 tysiące złotych.

Czytaj także: Przerwa w obostrzeniach na święta? Czy będzie poluzowanie ograniczeń? Piotr Muller komentuje!

Makijaż sylwestrowy | ESKA XD - simplybypatty #12
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE