kobieta komputer telefon

i

Autor: Pexels

Kryminalne

Czekała na "paczkę z niespodzianką" od lekarza z Nowego Jorku. Straciła tysiące złotych

2023-09-24 14:43

45-letnia mieszkanka Ciechanowa nawiązała internetową znajomość z rzekomym lekarzem z Nowego Jorku. Kobieta czekała na paczkę od znajomego, a gdy pojawiły się problemy z przesyłką, postanowiła pomóc mu finansowo. Niestety, kontakt zakończył się utratą 13 tys. zł.

Kolejne internetowe oszustwo - policja ostrzega!

45-latka poznała rzekomego amerykańskiego lekarza w mediach społecznościowych. Przyjęła jego zaproszenie do grona znajomych, zaczęli ze sobą pisać.

- Internetowy znajomy szybko zdobył zaufanie mieszkanki powiatu ciechanowskiego i oznajmił, że wyśle jej "paczkę z niespodzianką". Po pewnym czasie kobieta odebrała wiadomość, że pojawiły się nieprzewidziane kłopoty z przesyłką - konieczne było opłacenie cła. 45-latka zgodziła się pomóc mężczyźnie i wysłała na wskazany numer konta 3 tys. zł - przekazała asp. Magda Zarembska.

Na tym się jednak nie skończyło. Kobieta otrzymała bowiem kolejną wiadomość, w której mężczyzna stwierdził, że w przesłanej jej paczce znajdowały się pieniądze. Dodał, iż "aby uniknąć odpowiedzialności za »pranie brudnych pieniędzy«, konieczne jest wpłacenie większej kwoty".

- Przestraszona 45-latka postępowała zgodnie z instrukcjami i wykonała kolejny przelew. Uświadomiła sobie, ze padła ofiarą oszustwa, gdy kontakt z internetowym znajomym się urwał, a paczka nie dotarła. W sumie kobieta straciła 13 tys. złotych. Postępowanie w tej sprawie prowadzą teraz policjanci z ciechanowskiego Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją - dodała Zarembska. 

Mundurowi po raz kolejny apelują, aby zachowywać szczególną ostrożność również podczas aktywności w Internecie. Wszelkie próby oszustwa powinno się natomiast od razu zgłaszać służbom.

Dożynki Prezydenckie 2023 - zobacz zdjęcia:

Wyszli na kawę i spadli z balkonu ich synowie potrzebują pomocy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE