Cytaty z Jana Pawła II na Domu Partii

i

Autor: PAP

Wydarzenie

Cytaty z Jana Pawła II na budynku byłej siedziby KC PZPR. Prezentacja w przeddzień 18. rocznicy śmierci

2023-04-01 21:51

Cytaty z Jana Pawła II wyświetlone zostały w sobotę wieczorem na elewacji frontowej "Domu Partii", czyli byłej siedziby KC PZPR w Warszawie. To prezentacja przygotowana przez Fundację "Oczami Nieba" w przeddzień 18. rocznicy śmierci polskiego papieża. Będzie ją można obejrzeć przez kolejne pięć dni w godzinach wieczornych.

- Wybraliśmy sześć cytatów z przemówień papieża, w których wskazuje on na wartości ponadczasowe, takie jak miłość, bezinteresowność, szacunek, odpowiedzialność, troska o zachowanie pokoju czy służba innym. Chcemy w ten sposób zwrócić uwagę młodego pokolenia na osobę Jana Pawła II i zainspirować je do poznania nauczania papieskiego - powiedział pomysłodawca projektu Tomasz Kawiorski, prezes Fundacji "Oczami Nieba".

Zaznaczył, że zarówno data jak i wybór obiektu - Centrum Bankowo-Finansowego Nowy Świat - na wyświetlenie wielkoformatowej wizualizacji ze słowami papieża mają charakter symboliczny.

- Starszemu pokoleniu budynek kojarzy się z siedzibą Komitetu Centralnego Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, czyli centrali władz komunistycznych w Polsce, skąd kierowano PRL, w tym również walką z Kościołem za czasów Karola Wojtyły, a później Jana Pawła II - powiedział Marcin Wawrzyniak, prezes Centrum Bankowo-Finansowego Nowy Świat.

Numizmat Wielcy Polacy: Mikołaj Kopernik i Jan Paweł II
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE