Wojsko

i

Autor: Pixabay

Z Warszawy

Strzały i wybuchy w Warszawie. Władze dzielnicy wydały komunikat

2023-12-12 8:22

Urząd Dzielnicy Białołęka wydał specjalny komunikat na swoich mediach społecznościowych. W związku z przeprowadzanymi w najbliższym czasie ćwiczeniami wojskowymi na terenie zakładów Polfa Tarchomin przy ul. Fleminga 2 mieszkańcy mogą spodziewać się sporego hałasu.

Ćwiczenia GROM w Warszawie. Mieszkańcy Białołęki mogą spodziewać się głośnych wybuchów

Jak poinformowały władze Białołęki, w okolicach dzielnicy przeprowadzane będą ćwiczenia wojskowe Jednostki Wojskowej 2305. Mowa o elitarnej jednostce Wojska Polskiego do działań specjalnych, czyli GROM. Ćwiczenia odbyły się już w poniedziałek, 11 grudnia w godzinach wieczornych, jednak kolejne zostały zaplanowane na 19 i 20 grudnia od godz. 15:00 do 3 w nocy.

W komunikacie zaznaczono także, że nadchodzące ćwiczenia wojskowe odbędą się "przy użyciu amunicji ćwiczebnej oraz granatów hukowych".

"W poniedziałek w godz. 18-21 oraz w dniach 19-20 grudnia w godz. od 15 do 3 w nocy, na terenie zakładów POLFA TARCHOMIN przy ul. Fleminga 2 odbędą się zajęcia taktyczne organizowane przez Jednostkę Wojskową 2305." - głosi komunikat w mediach społecznościowych dzielnicy.

Zobacz poniżej zdjęcia odkrycia Muzeum Powstania Warszawskiego:

Ćwiczenia wojskowe Zabytek 2022