Autobusy i tramwaje w wersji sprzed pandemii? ZTM myśli o uruchomieniu ciepłych guzików

i

Autor: ZTM Warszawa

Coraz mniej pasażerów w komunikacji miejskiej. Jakie będą skutki?

2021-02-16 15:57

Z powodu pandemii transport miejski mocno ucierpiał. W autobusach, tramwajach i metrem jeździ dużo mniej pasażerów niż zwykle co powoduje duże straty. Drożeją bilety w wielu miastach, opóźniają się także inwestycje.

„Rzeczpospolita” poinformowała, że kondycja finansowa przewoźników w Polsce jest coraz słabsza. Jak donosi, w Warszawie w 2018 roku dochody z biletów pozwalały pokryć 38 proc. kosztów, a w 2020 roku zaledwie 25 proc. To oznacza, że wpływy pieniężne zmniejszyły się z 914 milionów złotych do 600 milionów. Jak miasta radzą sobie z mniejszymi wpływami? Podwyżki cel biletów zdecydowały się wprowadzić takie miasta jak Poznań czy Wrocław. Pandemia spowodowała również zmiany w inwestycjach i przesunięcie terminów ich realizacji. W Warszawie największy problem dotyczy budowy metra jednak tu problemem jest brak pracowników. W związku z tym termin wykonania prac może się przedłużyć co najmniej o 11 miesięcy na Bródnie i 18 miesięcy na Bemowie.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

120-letni tramwaj odzyskuje dawny blask.
Sonda
Czy autostrady w Polsce powinny być płatne?