Szkoły Ursynów

i

Autor: alg

Coraz ciszej w szkołach na Ursynowie! Kolejne dwie placówki w programie

2020-01-27 13:53

Szkoły przy Hirszfelda oraz Małcużyńskiego zostaną wyciszone, tak by dzieci mogły uczyć się w lepszych warunkach. Wcześniej z podobnej możliwości skorzystała placówka przy Lokajskiego, gdzie modernizacja okazała się strzałem w dziesiątkę.

Ursynów idzie za ciosem i wycisza kolejne szkoły.

Po sukcesie w podstawówce przy ulicy Lokajskiego, na zmniejszenie hałasu w szkołach mogą liczyć uczniowie placówek przy Hirszfelda i Małcużyńskiego. I to jeszcze w tym roku.

- Przy ulicy Hirszfelda zakres przewiduje prace na korytarzach i wyciszenie tej szkoły jeśli chodzi o to jak uczniowie funkcjonują w przerwach. Na Małcużyńskiego zajmiemy się stołówką, która w tej chwili nie pozwala w spokoju zjeść posiłku - mówi burmistrz dzielnicy Ursynów, Robert Kempa

Choć szkoły nie będą wyciszone tak kompleksowo jak placówka przy Lokajskiego, to zostaną wykorzystane sprawdzone już metody i materiały.

- To są specjalne panele podwieszone pod sufit, które tłumią dźwięki i absorbują hałas oraz rozwiązanie dotyczące wygłuszania ścian po to, żeby ten efekt wyciszenia był jak najbardziej odczuwalny - dodaje Kempa.

Obie szkoły będą wyciszane w wakacje, tak by od września dzieci mogły uczyć się w bardziej komfortowych warunkach.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE