Co z dystrybucją jodku potasu? Ratusz wydał jasny komunikat

2022-10-06 17:27
tabletki jodek potasu
Autor: UM Warszawa

Warszawa uczestniczy w przygotowaniach do ewentualnej dystrybucji tabletek z jodkiem potasu. Ratusz wydał w tej sprawie komunikat, zaznaczając, że na razie mieszkańcy nie mają żadnych powodów do obaw.

Warszawski Ratusz wydał komunikat ws. jodku potasu

Przedstawiciele Ratusza opublikowali na swojej stronie internetowej komunikat ws. ewentualnej dystrybucji tabletek z jodkiem potasu. Zaznaczyli w nim, że zgodnie z odgórnymi zaleceniami samorząd włączył się do działań prewencyjnych.

- Otwarcie punktów nastąpi wyłącznie w chwili wystąpienia zagrożenia radiacyjnego, po decyzji władz krajowych o konieczności wydawania tabletek z jodkiem potasu mieszkańcom. Do tego czasu punkty dystrybucji są nieczynne - przekazano.

Czytaj również: Jak kupić węgiel? PGG to nie jedyna opcja, ale problemy pojawiają się wszędzie

Jednocześnie podkreślono, że sytuacja dot. ewentualnego zagrożenia radiacyjnego jest na bieżąco monitorowana przez Państwową Agencję Atomistyki. Samo zagrożenie natomiast obecnie nie występuje, stąd brak powodów do zmartwienia i strachu.

Na całym Mazowszu powstało ponad 1,5 tys. punktów przygotowanych do dystrybucji tabletek z jodkiem potasu. Ponad 600 z nich znajduje się w samej Warszawie.

Warszawa. Otwarcie oddziału neonatologii im. WOŚP w Szpitalu Południowym na Ursynowie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE