Dziecko

i

Autor: Canva.com

Co robić z dzieckiem w domu? Gry, zabawy, rozrywka dla całej rodziny [KORONAWIRUS W POLSCE]

2020-03-11 14:32

14 dni w domu może sprawić, że nudzić zacznie się nie tylko dziecko, lecz nawet sam dorosły. Kina, teatry i baseny zamykają się, a to oznacza, że musimy pomyśleć o rozrywce w domu. Nie każdy z nas chce by dziecko czy nastolatek spędził dwa tygodnie przed telewizorem lub komputerem. Jakie jest rozwiązanie? Mamy dla was kilka podpowiedzi, co robić z dzieckiem lub nastolatkiem w domu!

Zajęcia w szkołach, przedszkolach, żłobakach, a nawet na uniwersytetach nie będą się odbywały. By nie zarazić się koronawirusem, wskazane jest ograniczenie kontaktów z ludźmi. Co za tym idzie, nie odwiedzimy w najbliższych dniach również kin, teatrów czy basenów i klubów. Co zatem możemy robić z dziećmi w domu? Mamy kilka prostych i ciekawych propozycji!

1. Wyjdźcie na dwór! Czas możecie spędzić wspólnie na świeżym powietrzu, grając w piłkę, jeżdżąc na rowerze czy spacerując.

2. Wspólnie przygotować możecie kolaż z gazet na dowolny temat, wycinanki oraz ozdoby wielkanocne. Ozdobią one wasz dom już teraz, a pozostaną do końca kwietnia.

3. Poszukiwania? Poszukiwania! Przygotuj dla swoich domowników grę w podchody. Wspólnie muszą rozwiązać serie zagadek, które doprowadzą ich do skarbu. Gra może odbywać się w domu lub na mieście.

4. Planszówki - przypomnijcie sobie dawne czasy i gry, które potrafiły zająć wam wiele godzin. Teraz możecie zakupić ciekawe propozycje, które z pewnością zajmą wam kilka godzin.

5. Wspólnie gotujcie! To dobry czas na nauczenie się pieczenia ciast, stworzenie wymarzonej pizzy lub bardziej czasochłonnych dań.

Bartosz Kurek opowiada o sytuacji z koronawirusem
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE