Książę William w Warszawie

i

Autor: SEBASTIAN WIELECHOWSKI / SUPER EXPRESS / EAST NEWS /

Królewskie menu

Co książę William zjadł w Polsce? Flagowa pozycja w menu to chleb z masłem

2023-03-24 14:36

Książę William dość niespodziewanie odwiedził Warszawę. Członek rodziny królewskiej udał się również do jednej z knajp w stolicy i spożył tam posiłek. Co zamówił przyszły król Wielkiej Brytanii i czy postawił na polską klasykę? Menu dostępne w Butero daje do myślenia.

Książę William odwiedził Warszawę

Kiedy w Polsce pojawia się członek brytyjskiej rodziny królewskiej nie jest dużym zaskoczeniem, że wzbudza on ogromne zainteresowanie. Dziennikarze, fotoreporterzy i kamery podążały za następcą tronu na każdym kroku. Nawet do restauracji, gdzie ów miał szansę spożyć posiłek.

Monarcha wybrał bardzo ciekawe miejsce na kulinarny odpoczynek. Książę William skierował się bowiem do lokalizacji, która wywołała wielkie emocje w osobach śledzących jego wizytę.

Czytaj także: Wizyta księcia Williama w Warszawie. Książe w lokalu dla społeczności LGBT+

Warszawskie bistro ugościło księcia

Bistro to może czuć się wyróżnione. Na wszystkich ciekawych, co na swój posiłek wybrał książę Walii, czekają ciekawe informacje. Sztandarową pozycją w menu knajpy jest masło z chlebem. Miejsce to oferuje jednak także m.in. kalafior na lubczykowym labneh i wege pulpeciki.  

Czytaj także: Książę William w Warszawie. Tak wyglądała wyjątkowa wizyta następcy tronu

Program wizyt rodziny królewskiej jest szczegółowo opracowywany przez specjalistów. Nie ma tutaj miejsca na spontaniczność i przypadek. Dlatego właśnie wybór lokalu popularnego w środowiskach LGBTQ+ nosi w sobie znamiona ukrytego przekazu od brytyjskiej monarchii dla Polski.

W bistro Butero najpopularniejszą propozycją w menu jest wspomniane wyżej masło i chleb za 19 złotych. Najdroższa pozycja w menu to  "kanapka w chałce" za 39 zł z szarpaną wieprzowiną lub chlebowcem z surówką i frytkami. Z pewnością książę Wielkiej Brytanii nie mógł narzekać na ceny. Przy obecnym przeliczniku walut koszt posiłku był dla niego raczej... symboliczny.

Czytaj także: Książę William spotkał się z ukraińskimi uchodźcami. Towarzyszył mu Rafał Trzaskowski

Co zjadł w Polsce książę William?

Książę William miał możliwość zamówić do swojego posiłku różne rodzaje win. Miał do wyboru m.in. tańsze "wino domowe" po 76 zł za litr, ale też szampana za 270 zł od butelki.

Oczywiście nie udało się zajrzeć do rachunku księcia, ale menu oferowane w restauracji daje do myślenia. Najwyraźniej nowoczesna kuchnia jest bliska sercu przyszłego króla Wielkiej Brytanii.

Zobacz zdjęcia z wizyty księcia Williama w Warszawie

Książę William w brytyjskiej bazie wojskowej na terenie lotniska w Rzeszowie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE