Ciężarówka wjechała w bramę Kancelarii Prezydenta. To przez pomyłkę!

2020-01-10 16:29
Ciężarówka zniszczyła zabytkową bramę wjazdową na teren Kancelarii Prezydenta
Autor: Tomasz Radzik/SUPER EXPRESS Ciężarówka zniszczyła zabytkową bramę wjazdową na teren Kancelarii Prezydenta

Samochód ciężarowy wjechał w bramę wjazdową do Kancelarii Prezydenta RP! Okazało się, że kierowca "przez pomyłkę" zniszczył zabytek z XVIII wieku. Sytuacja została potraktowana jako kolizja. Nic nie wskazuje na to, że kierowca działał celowo. Brama jest zniszczona, ale nie ma rannych.

O zdarzeniu policja została poinformowana przez Służbę Ochrony Państwa. Kierujący ciężarówką chciał wycofać, ale uderzył w lewy filar bramy, a samochód zakleszczył się. Kiedy kierowca ruszył do przodu, brama została wyrwana.

- Naczepa Volvo uderzyła w lewy filar bramy i zaczepiła się. Kiedy ciężarówka ruszyła do przodu, wyrwała całą bramę. Kierowca został spisany przez naszych funkcjonariuszy i puszczony – mówi rzecznik policji, nadkom. Sylwester Marczak.

Kierowca został przebadany alkomatem - badanie wykazało, że nie był pod wpływem alkoholu. Zdarzenie zostało potraktowane jako kolizja. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Zabytkowa bramaz XVIII, która w 2000 roku została odrestaurowana została zniszczona. Miejsce zdarzenia jest zabezpieczone policyjnymi taśmami.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE