Choruje na ostrą białaczkę. Maturzystka pomaga jej przygotować się do egzaminu

2021-05-07 21:27
Choruje na ostrą białaczkę. Maturzystka pomaga jej przygotować się do egzaminu
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Choruje na ostrą białaczkę. Maturzystka pomaga jej przygotować się do egzaminu

Dominika od roku choruje na ostrą białaczkę limfoblastyczną, a przed nią egzamin 8-klasisty. Marysia jest tegoroczną maturzystką - i zdecydowała się jej pomóc w przygotowaniach. Połączyła je fundacja Ronalda McDonalda.

Dominika choruje na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Większość czasu spędza nie w szkole, lecz w szpitalu. Obawiała się, że nie poradzi sobie z egzaminem 8-klasity, więc... poprosiła o pomoc. Szybko znalazła korepetytorkę - Marysię, która właśnie napisała pierwsze egzaminy maturalne, ale w międzyczasie znalazła czas, by pomóc innym.

- I tak już do matury uczyłam się 12 lat, więc teraz tylko powtórzyłam najważniejsze rzeczy - mówi Maria Patorska, tegoroczna maturzystka i wolontariuszka fundacji Ronalda McDonalda. Marysia przyznaje, że przed podjęciem wolontariatu miała pewne obawy, ale zostały szybko rozwiane. - Ona nie różni się niczym od innych dzieci. Czasami jest po prostu bardziej zmęczona - dodaje.

Czytaj także: Osadzone z Grochowa szyją "Czapki od serca". Trafią do dzieci z oddziałów onkologicznych

Dominika ze względu na swój stan zdrowia nie może uczęszczać na zajęcia ze swoją klasą. - Podlegam pod szkołę szpitalną, ale przez leczenie trudno mi się skoncentrować i trudniej skupiam się na uczeniu się tak efektywnym jak do tej pory - tłumaczy Dominika Zarzycka.

Dlatego wszelkie zaległości nadrabia z Marysią. - Według mnie to było niesamowite, że mimo, że jest chora, to i tak chciała napisać ten egzamin. Stwierdziła, że ta szkoła w szpitalu jej nie przygotuje, więc poprosiła o pomoc. I teraz próbny egzamin napisała bardzo dobrze, najlepiej w całej klasie, więc jestem z niej super dumna - mówi wolontariuszka.

Dominika już zapowiedziała, że kiedy jej stan zdrowia się poprawi, w ramach wolontariatu będzie wspierała młodszych pacjentów z Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Warszawie.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

ESKA XD #022 - LODY EKIPY, Promyk nadziei, odchudzanie po lockdownie, rekordowe mandaty
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE