Chińskie "paczkomaty" zaleją Warszawę? AliExpress konkurencją dla InPostu

2021-01-25 13:01 P.R
Gigantyczny paczkomat zniknie z Biskupina
Autor: commons.wikimedia.org

Alibaba, chiński gigant e-handlu, planuje postawić w Polsce swoje maszyny. To pozwoli usprawnić dostarczanie przesyłek z AliExpress. InPost będzie miał niemałą konkurencję.

Jak dowiedział się nieoficjalnie portal wiadomoscihandlowe.pl, Alibaba szykuje się do rozwoju własnej sieci automatów paczkowych w Polsce. Pojawienie się takiej usługi stanowiłoby konkurencję dla znanych i dobrze prosperujących w Polsce paczkomatów InPostu, których jest w naszym kraju łącznie ponad ponad 10 tysięcy. Uruchomienie automatów paczkowych przez Alibabę z pewnością usprawniłoby dostarczanie przesyłek z Aliexpress. Dyrektor operacyjny AliExpress w Europie Środkowo-Wschodniej Gary Topp powiedział w rozmowie z portalem wiadomoscihandlowe.pl, że AliExpress wprowadzą gwarancję 15-dniowych dostaw zamówień transgranicznych z Chin. Możliwe, że projekt rozpocznie się od testowego, lokalnego wdrożenia automatów paczkowych w jednym mieście. W tym przypadku byłaby to Warszawa.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Tłumy szaleją na dyskotece w środku pandemii bez masek