Są możliwości, ale brakuje szczepionek. "Zaszczepmy nauczycieli i strazników miejskich"

2021-01-21 20:05 Alina Makarczuk
Szczepienia przeciwko COVID-19 w Warszawie
Autor: pixabay Szczepienia przeciwko COVID-19 w Warszawie

Już 25 stycznia ruszą szczepienia seniorów 80+. Stolica zaszczepi też powstańców warszawskich. Nikt natomiast nie wie, ile to potrwa. - Chcemy szczepić szybciej, ale nie możemy. Bo zamówiliśmy 5,5 tys. dawek, a w tym tygodniu dostaliśmy jedynie 810 - mówi prezydent Warszawy.

Życzenia z okazji Dnia Babci i Dziadka

Popyt większy niż podaż

W Warszawie, podobnie jak w całym kraju, brakuje szczepionek. Chętnych coraz więcej, w przychodniach kolejki, a szczepionek brak. Warszawa chce szczepić szybciej, ale nie może, bo szpitale nie dostają szczepionek, które zamawiają - tłumaczy miasto.

- Naprawdę jesteśmy gotowi do tego, żeby szczepić szybciej, ale niestety tych szczepień jest mniej i one się "ślimaczą". W tym tygodniu dostaliśmy 810 dawek, choć zamawialiśmy 5,5 tysiąca. Więc same te liczby pokazują, że niestety tych szczepionek brakuje - mówi prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Do dziś w całej Polsce zaszczepiono ponad 541 tys. osób.  A na kolejny etap szczepień - w całym kraju - zarejestrowało się prawie 670 tys. seniorów powyżej 80 roku życia.

Zaszczepmy nauczycieli i strażników - apeluje Trzaskowski

Jeśli szczepieni mieliby być prokuratorzy to zaszczepmy też nauczycieli i strażników - apeluje prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Prosi rząd o włączenie tych dwóch grup do I etapu szczepień. - A jeśli w tejże grupie chcemy szczepić policjantów - to nie zapominajmy o strażnikach miejskich, którzy również są na pierwszej linii frontu i są bardzo narażeni na zakażenia - dodaje Trzaskowski. Rozmowy z rządem na ten temat trwają.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!