kierowca

i

Autor: Twitter @PolicjaMazowsze

Chciał zdobyć prawo jazdy, nauczył się, jak nie jeździć. Policja pokazała nagranie

2023-02-08 21:09

Radomscy policjanci zarejestrowali groźną sytuację z udziałem samochodu prowadzonego przez kursanta na prawo jazdy. 22-latek nawet nie zahamował przed skrzyżowaniem. Zamiast tego przejechał przez nie na czerwonym świetle. Za jego wykroczenie odpowiedział instruktor.

Wyczyny kursanta na prawo jazdy zostały nagrane

- We wtorek, 7 lutego około godziny 11 na ulicy Warszawskiej w Radomiu patrol radomskiej drogówki wchodzący w skład Mazowieckiej Grupy Speed zarejestrował kamerą wideorejestratora wykroczenie pojazdu marki Hyundai, który pełnił w chwili zdarzenia funkcję pojazdu nauki jazdy, potocznie zwanego „L”. Kierujący pojazdem nie zastosował się do nadawanego przez sygnalizator S-1 sygnału czerwonego i wjechał na skrzyżowanie, nie podejmując nawet próby hamowania - przekazała sierż. szt. Dorota Wiatr-Kurzawa.

Policjantom szybko udało się zatrzymać wspomniany pojazd i przeprowadzić kontrolę. Okazało się, że w środku znajdowali się 22-letni przyszły kierowca oraz 61-letni instruktor, uczący go jeździć. Drugi z wymienionych mężczyzn ostatecznie został ukarany.

Czytaj również: Szpiegowo "to nie obiekt, po którym chodzi się bezpiecznie". Miasto ma jednak plany

- Kontrola zakończyła się mandatem karnym w kwocie 500 złotych i 15 punktami nałożonymi na instruktora, który w trakcie odbywania szkolenia dla kandydatów na kierowców ponosi odpowiedzialność za ich postępowanie. Na szczęście w tej sytuacji nikomu nic się nie stało i nie doszło do żadnego zdarzenia drogowego - dodała Wiatr-Kurzawa.

Do sieci trafiło wspomniane nagranie z całego zdarzenia. Możecie je zobaczyć poniżej:

Warszawa. Senior z Mokotowa chciał pomóc "policjantom". Wyniósł przed blok 650 tysięcy złotych w reklamówce
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE