Chciał przekupić policję - wcześniej o mało nie rozbił radiowozu!

2022-03-29 15:43
Policja
Autor: pixabay.com Policja

We wsi Wólka-Folwark zatrzymano kompletnie pijanego kierowcę, który o mały włos nie wjechał w radiowóz. Mężczyzna do końca starał się uniknąć odpowiedzialności więc... zaproponował policjantom łapówkę. Więcej o sprawie przeczytacie w naszym artykule.

Ten kierowca ściągnął na siebie kłopoty nie tylko prowadząc auto pod wpływem alkoholu. Wszystko wydarzyło się na drodze we wsi Wólka-Folwark, niedaleko Somianki. Policjanci patrolujący okolicę w radiowozie o mały włos uniknęli zderzenia z nadjeżdżającym z naprzeciwka samochodem - auto gwałtownie zjechało na przeciwny pas! Obyło się bez groźnego wypadku, a funkcjonariusze ruszyli w pościg za odjeżdżającym pojazdem. Szybko udało im się go zatrzymać. Gdy tylko podeszli do kierowcy zorientowali się, że jest nietrzeźwy - od mężczyzny czuć było alkohol. Wynik na wyświetlaczu alkomatu pokazywał ponad 2 promile w organizmie. Po chwili na jaw wyszło również, że kierowca nie ma uprawnień, a badania techniczne auta są od dawna nieaktualne.

Ukrył zwłoki w kanapie

Ostatnia szansa - przekupić policjantów!

Mężczyzna zorientował się, że jego sytuacja nie wygląda ciekawie. Postawił więc wszystko na jedną kartę i zaproponował łapówkę! Kierowca miał wyciągnąć z kieszeni plik banknotów i powiedzieć: Weźcie te pieniądze i zapomnijcie o sprawie. Każdy z nas się rozjedzie w swoją stronę beż żadnych problemów. Przyniosło to jednak efekt odwrotny do zamierzonego - nietrzeźwy został zatrzymany za usiłowanie wręczenia korzyści majątkowej.

Ostatecznie sprawca zamieszania trafił do policyjnej celi, a pieniądze w kwocie ponad 1200 zł zostały zabezpieczone na poczet przyszłych kar. Po wytrzeźwieniu usłyszał zaś prokuratorskie zarzuty i czeka na rozprawę sądową. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności, do 30 tys. złotych grzywny za jazdę bez wymaganych uprawnień oraz minimum 5 tys. złotych za jazdę pod wpływem alkoholu. Do tego 3-letni zakaz kierowania pojazdem i kary za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym.

Źródło: mazowiecka.policja.gov.pl

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE