Boże Narodzenie 2023

Ceny na jarmarku w Warszawie zwalają z nóg? Tyle zapłacisz za grzaniec i zapiekanki

2023-12-11 8:19

Jarmark Bożonarodzeniowy 2023 w Warszawie ruszył pod koniec listopada i tradycyjnie cieszy się sporą popularnością. Postanowiliśmy więc sprawdzić, ile muszą wydać spacerowicze, którzy zdecydują się kupić na miejscu coś do jedzenia lub picia. Jak drogo jest w tym roku?

Jarmark Bożonarodzeniowy 2023 w Warszawie - ceny

Ceny na polskich jarmarkach świątecznych każdego roku wywołują spore zamieszanie. Klienci coraz częściej narzekają na sumy na paragonach, bez względu na wielkość zakupów. Czy na świątecznym targu w Warszawie również trzeba się wykosztować?

Sprawdził to nasz reporter, który udał się na jarmark na międzymurzu, ciągnący się od Kolumny Zygmunta po Wąski Dunaj. Jak wynika z jego obserwacji, za pajdę ze smalcem chętni zapłacą od 20 do 30 zł. Licząc na mięsny posiłek, np. kiełbasę z grilla, również trzeba przygotować się na wydatek wysokości ok. 30 zł.

W podobnej cenie na miejscu można kupić także zapiekanki - najtańsze są oczywiście klasyczne, bazujące przede wszystkim na serze i pieczarkach. Owoce w czekoladzie kosztują natomiast kilkanaście złotych, w zależności od rodzaju.

Jeśli zaś chodzi o jeden z najpopularniejszych wyborów odwiedzających jarmark, czyli grzaniec, jego cena uzależniona jest oczywiście od wielkości kubeczka. Za najmniejszy (150 ml) zapłacić trzeba 15 zł, a za największy (400 mln) - nawet ponad 30 zł.

Dokładne cenniki znajdziecie w naszej galerii:

Horror cenowy na Jarmarku Bożonarodzeniowym na warszawskiej starówce