Ceny mieszkań wciąż zwalają z nóg. W których miastach poszły jeszcze do góry?

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Ceny mieszkań wciąż zwalają z nóg. Dlaczego jest tak drogo?

2020-07-28 8:05

Ceny mieszkań w największych Polskich miastach - ciągle wysokie. Pandemia koronawirusa nie spowodowała ich obniżki. Z raportu Expandera i Rentier.io. [czyt. tak, jak napisane] wynika, że w drugim kwartale tego roku odnotowano nawet minimalny - średnio - półtora procentowy wzrost w porównaniu z poprzednimi trzema miesiącami.

Najwyższy skok cen miał miejsce w Gdańsku i dotyczył dużych mieszkań. Jednak trzeba pamiętać, że mowa o cenach ofertowych, czyli oczekiwaniach sprzedawców:

- Warto pamiętać o tym, że te mieszkania, które mają atrakcyjną cenę znikają, a te, które mają wysokie ceny, nie cieszą się powodzeniem - no tu ogłoszenie dalej widnieje i ono wpływa na średni poziom cen ofertowych - mówi analityk Expandera, Jarosław Sadowski i dodaje, że w statystykach nie uwzględniono też ewentualnych rabatów, czy obniżek.

Z raportu wynika też, że rośnie liczba wniosków o kredyty hipoteczne.

Tak gra 57-letni Michael Jordan!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE