WARSZAWA: Boże Ciało 2021 - jest decyzja w sprawie CENTRALNEJ PROCESJI

2021-06-02 8:20
Boże Ciało w Warszawie
Autor: Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Poland flickr.com Boże Ciało w Warszawie

Centralna procesja z okazji obchodów święta Bożego Ciała była za każdym razem ważnym wydarzeniem dla wiernych w Warszawie. Reguły organizowania takich pochodów trzeba jednak dostosować do obowiązujących obostrzeń sanitarnych. Co w związku z tym zdecydowała Archidiecezja Warszawska? Przeczytajcie o tym w naszym artykule.

Centralna procesja w Warszawie to nieodłączny element obchodów święta Bożego Ciała w stolicy. W dzień uroczystości organizowano zawsze wielki pochód ulicami Starego Miasta, w którym udział brali wierni z całej stolicy. Jak będzie w tym roku? Boże Ciało 2021 w Warszawie obchodzone jest pod znakiem epidemii COVID-19. Choć sytuacja epidemiologiczna w kraju uległa znacznej poprawie, co pozwoliło na zluzowanie obostrzeń, wciąż obowiązuje wiele przepisów bezpieczeństwa wprowadzonych przez rząd. Archidiecezja Warszawska musiała więc wydać decyzję dotyczącą centralnej procesji w stolicy Polski. Czy odbędzie się w tym roku? O decyzji Archidiecezji przeczytacie w dalszej części naszego artykułu.

Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych PRESTIGE w Lesznie

Centralna procesja Bożego Ciała odwołana!

Archidiecezja Warszawska zdecydowała, że w związku z aktualną sytuacją epidemiczną w Polsce, tegoroczna procesja centralna w Warszawie zostaje odwołana. Organizacja procesji w innych parafiach archidiecezji będzie zaś zależała od decyzji proboszczów. W komunikacie dotyczącym procesji, opublikowanym przez ks. Tadeusza Sowę, moderatora wydziałów duszpasterskich kurii metropolitalnej warszawskiej, czytamy:

Mogą się odbyć w parafiach archidiecezji warszawskiej według roztropnej decyzji księdza proboszcza, z zachowaniem aktualnie obowiązujących przepisów sanitarnych, zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z 6 maja 2021 r.

Boże Ciało 2021 - jak będą wyglądały centralne obchody w Warszawie?

Centralne obchody Bożego Ciała w Warszawie będą więc pozbawione ważnego elementu. Same nabożeństwo na Starym Mieście, w bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela, odbędzie się jednak bez przeszkód. Na stronie archidiecezji znajdujemy następujący komunikat:

W uroczystość Bożego Ciała o godz. 10.00 rozpocznie się Msza św. koncelebrowana przez biskupów. Po niej wyruszy procesja do katedry polowej Wojska Polskiego.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE