Cała Polska protestuje: Jak legalnie nie pójść do pracy w środę 28.10.2020? [STRAJK GENERALNY]

2020-10-27 20:36

W środę 28.10.2020 w całej Polsce odbywa się Generalny Strajk Kobiet. Kobiety nie zamierzają stawić się w miejscu pracy. Niektóre sklepy i biura pozostaną zamknięte. Jak legalnie nie pójść do pracy w środę 28.10.2020? Dowiesz się więcej czytając ESKA Warszawa.

Kolejny dzień protestów w Warszawie

Generalny Strajk Kobiet 28.10.2020. Jak wziąć w nim udział?

W środę kobiety nie idą do pracy! To kolejny dzień protestów przeciwko zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej. Niektóre zakłady pracy ogłosiły, że w środę na znak protestu pozostaną zamknięte. Niektórzy pracodwacy ustalili, że będą wspierać kobiety,które chcą wyjść na ulice. Tak jest m.in. w stołecznym ratuszu. Do protestu dołączają też m.in. studenci, którzy w środę 28.10 w większości nie pojawią się na uczelniach. Niektóre uniwersytety zdecydowały się w środę na dni rektorskie.

Czytaj także: Warszawa solidarna z kobietami! "Środa wolna od pracy" w miejskich urzędach

Co zrobić, by legalnie nie iść do pracy?

Nie każdy ma możliwość, by opuścić pracę na jeden dzień. Jak to zrobić legalnie? Możesz:

  • wziąć urlop na żądanie,
  • wziąć urlop bezpłatny,
  • oddać krew (za oddanie krwi przysługuje dzień wolny),
  • zamknąć firmę, sklep, punkt handlowy

Czytaj także: Jarosław Kaczyński przerywa milczenie ws. aborcji. "Ten atak ma zniszczyć Polskę" [WIDEO]

Kobiety w całej Polsce protestują

Od czwartku 22 października w całej Polsce trwają protesty. To sprzeciw wobec orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, zgodnie z którym aborcja w przypadku nieodwracalnych wad płodu jest niezgodna z konstytucją. W ramach protestów odbywają się m.in. blokady najważniejszych skrzyżować w Polsce, plakatowanie ulic, manifestacje w kościołach.

Na środę 28.10.2020 zaplanowano strajk generalny. Z kolei w piątek kobiety z całej Polski mają przyjechać do Warszawy,by wspólnie zaprotestować na ulicach stolicy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE