Były burmistrz Włoch i deweloper zostaną dłużej w areszcie. To decyzja sądu

2020-01-22 20:18
Burmistrz zatrzymany za 200 tys. złotych łapówki
Autor: Marcin Wziontek Burmistrz zatrzymany za 200 tys. złotych łapówki

Były burmistrz warszawskiej dzielnicy Włochy i znany deweloper zostaną dłużej za kratami. Sąd zgodził się na przedłużenie aresztu dla Artura W. i Sabriego B. Chodzi o zarzuty korupcyjne.

Prokuratura złożyła wniosek o przedłużenie aresztu o kolejne trzy miesiące dla byłego burmistrza warszawskiej dzielnicy Włochy. W areszcie dłużej zostanie także deweloper Sabri B. Pod koniec października zostali złapani na gorącym uczynku, gdy Artur W. przyjął od dewelopera 200 tys. zł łapówki.

- Samorządowiec przyjął pieniądze od znanego stołecznego dewelopera. W zamian pomagał mu w uzyskaniu korzystnych dla dewelopera decyzji związanych z warunkami zabudowy - mówi Temistokles Brodowski z CBA.

Wcześniej obrońcy złożyli zażalenia na postanowienia sądu o areszcie, które jednak zostały odrzucone pod koniec listopada.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE