Burze i wielka ulewa w niemal całej wschodniej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia II stopnia dla Warszawy

2020-06-29 14:13 STAN

Wielka ulewa i burze w niemal całej wschodniej Polsce. IMGW wydał ostrzeżenia I i II stopnia. Niebezpiecznie będzie także w woj. mazowieckim. Gdzie jest burza? Do której godziny obowiązują alerty? Śledź z nami radary burzowe i wysyłaj zdjęcia na redakcja@eska.pl.

Ostrzeżenia IMGW

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje silny deszcz z burzami dla Warszawy i okolic. Prawdopodobieństwo ich wystąpienia to 80 procent. Ostrzeżenia obowiązują od godziny 12.00, ale szczególną ostrożność należy zachować do 30 czerwca do godziny 2.00. Ostrzeżenia II stopnia obowiązują dla Warszawy, ale też dla całej wschodniej Polski.

Czytaj także: Podtopione ulice i połamane drzewa. Czy wiesz, jak zachować się podczas burzy? [QUIZ]

Co oznaczają ostrzeżenia II stopnia?

- Przebieg: Prognozuje się wystąpienie opadów deszczu okresami o natężeniu silnym i ulewnym, a w czasie burz także nawalnym. Prognozowana wysokość opadów za okres ważności Ostrzeżenia - miejscami od 30 mm do 50 mm. W czasie burz, które wystąpią głównie w ciągu dnia, porywy wiatru do 100 km/h oraz grad. Uwagi: Z uwagi na dynamiczną sytuację meteorologiczną, ostrzeżenia mogą być aktualizowane - informuje IMGW.

Czytaj także: Radar opadów i burz online. IMGW wydaje kolejne ostrzeżenia [GDZIE JEST BURZA?]

Zalane boiska w Warszawie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.